Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski zapewnia, że Mariusz Trynkiewicz, pedofil-morderca, będzie objęty ustawą o bezterminowej izolacji niebezpiecznych przestępców. - Dzień po wejściu w życie ustawy ruszy cała procedura - zapowiada dziennikarzom Królikowski.

Reklama

Wiceminister ma jednak wątpliwości, jak w całej sprawie zachowa się sąd. - Sąd może orzec, że nie ma podstaw do izolacji leczniczej - podkreśla Michał Królikowski. Opiera się między innymi na wypowiedziach profesor Moniki Płatek. Karnistka mówiła, że jako państwo prawa musimy zaakceptować, iż Trynkiewicz może trafić na wolność.

Michał Królikowski nie ma wątpliwości, że nawet bez ustawy policja musi skutecznie chronić obywateli i samego Trynkiewicza. - Obawiam się, że Trynkiewicz nadal będzie mordował. Po drugie boję się, że dojdzie do samosądu - zauważył wiceminister

Jego kolega z rządu, minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, zapewnił, że policja już dostała w tej sprawie dyspozycje i będzie chronić, i ludzi, i Trynkiewicza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tusk o Trynkiewiczu: Będzie miał ochronę i "ochronę" >>>

CZYTAJ WIĘCEJ: "Panie ministrze, on wyjdzie i zabije pierwsze napotkane dziecko" >>>