W marcu prokuratura w Wołominie postawiła już zarzuty dotyczące miedzy innymi współżycia z małoletnim i "innych czynności seksualnych". Grzegorz K., były proboszcz parafii na warszawskim Tarchominie, jest już prawomocnie skazany za wcześniejsze czyny o charakterze pedofilskim.

Reklama

Renata Mazur w rozmowie z IAR nie chciała podać szczegółów tej decyzji. Argumentowała to tym, że prokuratura nie ma jeszcze informacji, czy zapoznał się z nią mężczyzna uznany w śledztwie za pokrzywdzonego. Ta osoba może odwołać się od umorzenia postępowania

Wiosną Kuria Diecezji Warszawsko-Praskiej zapowiadała pełną współpracę z prokuraturą. Rzecznik prasowy kurii Mateusz Dzieduszycki zapewniał wówczas IAR o pełnej determinacji w wyjaśnieniu całej sprawy. - To jest bardzo bolesna sytuacja, którą trzeba wyjaśnić do końca, bez żadnej taryfy ulgowej - mówił Mateusz Dzieduszycki.

To właśnie w kurii pokrzywdzony, który złożył doniesienie na księdza Grzegorza K., otrzymał pomoc psychologiczną i duchową oraz informacje o możliwości zgłoszenia sprawy prokuraturze.