Reklama

Uwag w sprawie nieprzystosowania nowej inwestycji dla potrzeb niepełnosprawnych jest na tyle dużo, że wiceprezydent Warszawy - Michał Olszewski, poprosił już o audyt w tej sprawie.

Jak mówi Maciej Augustyniak z Fundacji Polska Bez Barier, to przykre, że pieniądze podatników wydawane są na rzeczy niedostępne dla wszystkich obywateli. W tym wypadku zabrakło konsultacji. Nie mamy w Polsce dobrego prawa, które określałoby jak powinny być zaprojektowane budynki dostępne dla niepełnosprawnych. To stąd biorą się wszystkie nieprawidłowości - dodał.

Izabela Sopalska - poruszająca się na wózku twórczyni strony Kulawa Warszawa mówiła, że przy tworzeniu nowych inwestycji nie powinno się zapominać o potrzebach osób niepełnosprawnych.

Ścieżki prowadzące pojawiają się na bulwarach tylko w dwóch miejscach, a na taras widokowy nie mogę dostać się samodzielnie. Dodatkowo ławki są pozbawione podłokietników i oparć, a pochylnie mają nierówną nawierzchnię - wymieniała Sopalska.

Pierwszy odcinek Bulwarów Wiślanych otwarto 2 sierpnia. Rozciąga się nad Wisłą od ulicy Boleść do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Jak zapowiadają władze Warszawy - przy budowie kolejnego odcinka, uwagi osób niepełnosprawnych mają być już uwzględniane.