Ateizacja, ludność napływowa... Oto województwa, w których najczęściej popełniane są samobójstwa

| Aktualizacja:

Zachodniopomorskie, dolnośląskie i warmińsko-mazurskie – to województwa, których mieszkańcy najczęściej popełniają samobójstwa. Analizując dane policji z dekady, w czołówce pojawia się też lubuskie.

wróć do artykułu
  • ~ATEISTA
    (2015-10-12 09:05)
    Czapajew to widać taki bardziej klerykalny ekspert... Ateizacja przyczyną samobójstw? Ateista wie że życie ma tylko TU I TERAZ to bardziej je docenia niż wierzący w bajki o życiu po życiu.
  • ~pamiętamy!
    (2015-10-12 10:21)
    nikt z tych "ekspertów" nic nie wspomina o pegeerach. to dziwne...
  • ~olo
    (2015-10-12 09:22)
    nie wiem,czy to tak, jakas
    religia, jaks tradycja, itp,
    zachodnia sciana, to bogate bylo,
    przemysl, biznes, handel z Reichem
    wyjezdzalo do Reichu pracowac codziennie,
    i wracalo wieczorem do domu, i chyba
    kasa sie skoczyla !! w jakis sposob,
    i stad samobojstwa, bo jaki ma kase,
    to pojdzie do agencji albo kupi panienke
    i nie jest juz sam, nie ? i nic tu po religii
    i tradycji zacofanej. A ze sciany w schodniej
    wszyscy do miast i za granice wyjechali,
    stare babcie zostaly, to kto ma sie wieszac ?
    i siedza w Reichu, bo malo im trzeba,byle co
  • ~ostatni emigrant zgasi światło
    (2015-10-12 09:45)
    upadek ... tym jednym słowem można opisać wszystkie lata rządów PO-PSL + PiS w absolutnie biernej opozycji ... upadek totalny w każdej sferze funkcjonowania tego chorego państwa i narodu polskiego ... upodlenie, demoralizacja, degrengolada, sprowadzenie na dno rynsztoka, na kolana ... obraz rozpaczliwy i beznadziejny, dojdzie PiS do koryta to rozgrabi resztkę tego co pozostało ... teraz jeszcze tylko imigrantów muzułmańskich nam sprowadzą i będzie dopiero zielona wyspa, zielona jak flaga Mahometa ...
  • ~tab
    (2015-10-12 09:57)
    Karkołomne wnioski. W mojej okolicy, na znane mi trzy przypadki samobójstw, wszystkie dotyczyły osób, które utraciły pracę.
  • ~max
    (2015-10-12 09:20)
    co za durnoty. nn
  • ~olo
    (2015-10-12 09:27)
    wieszac sie moga ludzie
    z rodzin tradycyjnych,
    tam mezczyzna zarabia na rodzine,
    a zonka siedzi w domu i sie domaga kasy,
    facet nie ma kasy, to nie ma rodziny,
    to nie Indie,ze kobieta placi za mlazenstwo
    posagiem
  • ~kniaź
    (2015-10-12 10:04)
    Jak rządził PiS to tylko jedna osoba popełniła samobójstwo .
  • ~treu
    (2015-10-12 11:35)
    Dla osób wierzących samobójstwo jest grzechem, który może ich drogo kosztować po śmierci. To chyba proste. Do tego osoby wierzące mogą liczyć na wsparcie rodziny, parafii, zwyczajnie mają jakoś poukładany świat.
  • ~AKM
    (2015-10-12 10:28)
    Przepraszam, ale guzik warte te analizy. Jeżeli autorzy piszą takie rzeczy:
    "To świadczy o tym, że wcale nie sytuacja ekonomiczna, czyli bezrobocie czy wysokość zarobków, mają zasadniczy wpływ na chęć do życia – mówi Krzysztoszek. Dolnośląskie np. nie należy do biednych regionów: średnie zarobki są jednymi z wyższych w kraju. Wpływ na takie zachowania mają głównie relacje między ludźmi."
    to znaczy, że problemem się w ogóle nie zajęli. Bo przecież gdyby rzetelnie podeszli do problemu, to wiedzieliby, że na średnią dolnośląskiej pensji wpływają zarobki w dwóch ośrodkach, a reszta to bieda i jedne z najwyższych stóp bezrobocia (Złotoryja, Wałbrzych, Świerzawa i inne). Tyle że rzetelność mogłaby utrudnić pracę i zmusić do samodzielnego wyciągnięcia wniosków.
  • ~PL
    (2015-10-12 10:13)
    Raczej nachalny katolicyzm. Ilu wykorzystanych przez kler jest wśród samobójców?
  • ~olo
    (2015-10-12 10:06)
    z czego biora sie wiezi spoleczne ?
    biora sie z pieniedzy,
    z pieniedzy bierze sie malzenstwo, rodzina,
    bez pieniedzy to jest zycie na kocia lapa
    i bohema artystyczna, luzna ,niezobowiazujaca
    bez podzialu na sztywnw role i elastyczna
    dzis mozna odejsc, zamieszkac u innego,
    albo innej i dalej zyc w uduchowieniu i
    robic kase, wernisaze itp, to nie wies,
    i male miasteczka, no i kasa inna i cele inne
    jak sie kasa konczy w rodzinie, bo maz
    traci prace, zaczyna pic, a zona sie wyprowadza
    i rozwodzi i kaze alimenty placic, to i... he,he
    wiec panowie, religia to tez pieniadze, milosc tez
  • ~olo
    (2015-10-12 09:35)
    w tradycyjnych rodzinach,
    wiejskich szczegolnie ,kazdy
    wnosi do rodziny wklad wlasny,
    zona musi miec aport/posag/
    i maz tez, i wtedy goaspodarza,
    gdy on traci prace to nadal
    jest z czego zyc, najwyzej sa klotnie
    o dotacje od tesciow itp...
    i tak jest na scianie wschodniej,
    i nadal maz musi zarabiac na wszystkich
  • ~przecież to wiadomo od dawna dlaczego się wieszają
    (2015-10-12 13:39)
    A ja proponuję weźcie kredyt i zmieńcie pracę jak kopaczowa mówi buuuahhhaaaa
  • ~LOL!
    (2015-10-12 11:12)
    "Jeżeli ludzie mieszkają w tym samym miejscu od wieków, kontrola społeczna oraz motywacja do życia są większe"... np. w Warszawie czy Nowym Jorku :-D
  • ~mentalista
    (2015-10-12 10:40)
    Jeżeli ma pan na myśli ludzi wierzących w to, że każdy ksiądz to Chrystus wcielony a Matka Boska posiada polskie obywatelstwo i stałe zameldowanie w Częstochowie, to pełna zgoda. Tacy ludzie nie popełniają samobójstw Oni raczej doprowadzają do samobójstw tych, którzy nie podzielają ich poglądów.
  • ~olo
    (2015-10-12 09:43)
    brak jeszcze danych
    dotyczacych mezczyzn z su
    jakie wyksztalcenie, czy brak,
    wiek, czy byli bezrobotni,
    zadluzeni, czy wpadli w alkoholizm
    itp, czy byli to dyrektorzy koncernow,he,he
  • ~Dłejn
    (2015-10-12 12:02)
    Szanowne Panie, popełniacie błąd bardzo typowy dla artykułów na ten temat! Porównując liczbę popełnionych samobójstw wśród mężczyzn i kobiet, należy osobno wziąć pod uwagę liczbę prób zakończonych niepowodzeniem. Od wielu lat wiadomo, że kobiety statystycznie podejmują znacznie więcej prób w relacji do samobójstw zakończonych sukcesem. Znacznie wyższy wskaźnik samych samobójstw u mężczyzn bierze się z tego, że wybierają oni na ogół środki o wyższej skuteczności (jak powieszenie, rzucenie się pod pociąg), w przeciwieństwie do kobiet, u których preferowane jest przedawkowanie leków lub podcinanie żył - czyli metody o niskiej skuteczności, od których osobę bardzo często udaje się uratować. Powyższe statystyki tylko zaciemniają obraz, bo w większym stopniu informują o skuteczności podejmowanych środków, niż o samych skłonnościach do określonych czynów w populacji. Samobójstwa są zwykle wynikiem zaburzeń nastroju (epizodu depresyjnego lub trwającej dłuższy czas choroby). Kobiety statystycznie mają większą szansę zachorowania na depresję niż mężczyźni.
  • ~Krzysztof Kornatowicz
    (2015-10-12 10:43)
    Kolejne fałszerstwa rzeczywistości ! Konkludując , można by przypuszczać , że w USA wkrótce wszyscy się powieszą , bo wszyscy są napływowi i żyją w bogatym państwie . Sprostytuowane media milczą o liczbie kilku tysięcy rocznie dokonywanych w Polsce samobójstw , tylko z przyczyn ekonomicznych . MILCZĄ!!! To są oficjalnie dostępne , choć ukrywane dane policyjne ! Za tą zbrodnię ludobójstwa na narodzie polskim , dokonaną pośrednio przez mafię polityczną sprawującą w Polsce władzę od 8 lat można palcem wskazać , po nazwisku , zbrodniarzy za to bezpośrednio odpowiedzialnych ( po zegarkach i garniturach za kilkadziesiąt tysięcy ich poznacie ) . Kiedy Polacy odzyskają wpływ na swoje państwo ci ludzie będą wisieć , bez względu na moratorium o wykonywaniu kary śmierci . Będą wisieć , bo są masowymi zbrodniarzami , wspieranymi przez obce służby i sprostytuowane media ! Krzysztof Kornatowicz Wyrugowani.pl
  • ~Też coś!
    (2015-10-12 11:05)
    Za samobójstwa odpowiedzialne są warunki życia a nie ateizacja.
    Toż w tym kraju jedynie 30% w ogóle chodzi do kościoła, a reszta ma te opowiadane przez zboczeńców bajdy hebrajskich pastuchów głęboko w dÓpie