Informacje o zdarzeniu dyżurny otrzymał po pierwszej w nocy - relacjonuje rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, Wioletta Dąbrowska. Na miejsce został wysłany patrol policji, który udzielił zaatakowanemu pierwszej pomocy.

Reklama

Jak ustalili policjanci, do 26-latka podeszła osoba, która zadała mu cios ostrym narzędziem, a następnie oddaliła się. Do zbadania sprawy skierowana została grupa policjantów z wydziału kryminalnego, która badała okoliczności zdarzenia przez całą noc - mówiła Wioletta Dąbrowska.

Ranny mężczyzna w krytycznym stanie został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Jak mówił rzecznik prasowy tej placówki Janusz Mielcarek, pomimo wysiłków lekarzy, życia poszkodowanego nie udało się uratować.

Sprawca zdarzenia wciąż jest poszukiwany. Funkcjonariusze przesłuchują kolejnych świadków, zbierany jest też materiał dowodowy. Badaniem okoliczności zabójstwa zajęła się też prokuratura. Osoby, które mogą pomóc w wyjaśnieniu sprawy, proszone są o pilny kontakt z policją pod numer 997 lub 112.

Reklama