Apelację, którą w środę rozpoznał sąd, złożył adwokat Mariusza Trynkiewicza po wyroku, jaki zapadł przed Sądem Rejonowym w Gostyninie w lipcu 2015 r. Proces toczył się z wyłączeniem jawności.

Reklama

Akt oskarżenia wobec Trynkiewicza obejmował trzy zarzuty, z których jeden dotyczył posiadania przez niego zdjęć i filmów pornograficznych z udziałem małoletnich; miał je na 1318 komputerowych plikach w okresie od 2006 r. do 2014 r. w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich, a także w rodzinnym domu w Piotrkowie Trybunalskim.

PAP / Marcin Bednarski

W apelacji obrońca Trynkiewicza zaskarżył wyrok w całości, wnosząc jednocześnie o uniewinnienie lub złagodzenie orzeczonej kary, ewentualnie o uchylenie wyroku i skierowanie sprawy do ponownego rozpoznania. Rozpoznając apelację sąd utrzymał karę więzienia, natomiast zmienił okres popełnienia jednego z czynów objętych aktem oskarżenia.

Po odbyciu kary 25 lat więzienia za zabójstwo czterech chłopców Mariusz Trynkiewicz przebywa od kwietnia 2014 r. w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym przy Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Gostyninie pod Płockiem. W środę Trynkiewicza nie było w sądzie na rozprawie apelacyjnej.

PAP / Marcin Bednarski
PAP / Marcin Bednarski
PAP / Marcin Bednarski