Kard. Dziwisz o dniu śmierci Jana Pawła II: Świat się wtedy zatrzymał

| Aktualizacja:

- To był dzień, w którym cały świat zatrzymał się, aby wspomnieć tę wielką postać, która odeszła od nas. Mogę jednak stwierdzić, że ta postać żyje w pamięci, w sercach ludzkich - powiedział o dniu śmierci Jana Pawła II kard. Stanisław Dziwisz.

wróć do artykułu
  • ~mamq
    (2016-04-02 21:06)
    smaży się w piekle - jeżeli piekło jest
  • ~Kudłaty
    (2016-04-02 21:17)
    Nikt i nic się nie zatrzymało. Panta rhei.
  • ~realista
    (2016-04-02 22:02)
    mówi czy też pisze bzdury bo żaden świat ani dosłownie ani w przenośni się nie zatrzymał może co najwyżej dla twardogłowych hierarchów kościoła katolickiego którzy włącznie z papieżem i Dziwiszem tuszowali pedofilię wśród księży
  • ~Pani od historii
    (2016-04-02 22:50)
    Do tych kilku głupków co filozofują: czy się jest wierzącym czy nie, czy się zgadza z JP2 czy nie, to każdy myślący człowiek musi się zgodzić, że JP2 był wyjątkowym i wielowymiarowym "zjawiskiem" historycznym. Nie ma sensu tego wyliczać: po prostu douczyć się. Czy świat w dniu jego śmierci się zatrzymał? Dosłownie nie, w przenośni chodzi o koniec pewnej epoki. Trzech prezydentów USA klęczących przed ciałem JP2 i ta księga Ewangelii zamknięta przez wiatr w czasie mszy pogrzebowej. To wszystko dopełnia znaczenie i symbolikę JP2 - a przecież nasza kultura jest w dużym stopniu na symbolach oparta. Piszę to do tych wszystkich co niekoniecznie utożsamiają się z JP2 w jakikolwiek sposób.
  • ~Wiesław
    (2016-04-03 07:28)
    Dla brzuchatego Dziwisza dopiero otwarła się kariera.Został kardynałem mógł zacząć handel relikwiami JPII (ampułki z krwią) co go znacznie ubogaciło .Z nic nie mówiącego proboszcza stał się namiestnikiem Watykanu w Polsce.Jednym słowem z szarej myszki stał się Eminencją i dalej jest największą figurą w Kościele za wsparciem oj.Dyrektora (nieoficjalnego władcy Kościoła w Polsce)
  • ~JP II
    (2016-04-03 08:30)
    Siewcy nienawiści z PiS do Piekła!
  • ~Sylwester
    (2016-04-03 09:18)
    Na fotografii widać tą kanalię z Wadowic z posępną miną bo dopiero na starość zrozumiał że wszystkich oszukał nawet sam siebie kiedy niemiecki kardynał Ratzinger jako prefekt k.n.i.w. dawał mu co chciał do podpisu.Przez Wojtyłę pod Krakowem na pielgrzymkowym spędzie zginęło dwóch nie dbających o zdrowie zaślepionych fanatyków , którym nie udzielono pomocy na czas. Teraz pewnie św. Jan Paweł II tak jak św. Henryk II - patron kościoła , który wyburzono w Warszawie już w 1923 razem siedzą w piekle na zawsze .
  • ~Alfa i Omega
    (2016-04-03 10:38)
    Kazdy prezydent USA sklada przysiege na Biblie !.Co mowi Biblia Tysiaclecia ,czyste Slowo Boze !.Dz.10,25 - 26.A kiedy Piotr wchodzil,Korneliusz wyszedl mu na spotkanie,padl mu do nog i oddal mu poklon.Piotr podniosl go ze slowami : Wstan,ja tez jestem czlowiekiem.Flp Dlatego tez Bog Go nad wszystko wywyzszyl i darowal Mu imie aby na imie Jezusa zgielo sie kazde kolano istot niebieskich i ziemskichi podziemnych.I aby wszelki jezyk wyznal,ze Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca.Ef .4,14 - 15 .Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem,od ktorego bierze nazwe wszelki rod na niebie i na ziemi..J 20,29.Powiedzial mu Jezus : Uwierzyles dlatego poniewaz Mnie ujrzales ?.Blogoslawieni,ktorzy nie widzieli a uwierzyli.Rz. 1 ,23.I zamienili chwale niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy smiertelnego czlowieka..Rz.25.Prawde Boza przemienili oni w klamstwo i stworzeniu oddawali czesc i sluzyli jemu,zamiast sluzyc Stworcy,ktory jest blogoslawiony na wieki wiekow.Amen.Rdz.3,20.Mezczyzna dal swej zonie imie Ewa ,bo ona stala sie matka wszystkich zyjacych.Rz.5,12.Dlatego tez jak przez jednego czlowieka grzech wszedl na swiat ,a przez grzech smierc ,i w ten sposob smierc przeszla na wszystkich ludzi,pniewaz wszyscy zgrzeszyli.Rz.8,3. ( tego dokonal Bog ) On to zeslal Syna swego w ciele podobnym do ciala grzesznego i dla suniecia grzechu wydal w tym ciele wyrok potepiajacy grzech.1P.2 ,22.On grzechu nie popelnil w Jego ustach nie bylo podstepu.Lk.1,46 - 47.Wtedy Maryja rzekla : Wielbi dusza moja Pana,i raduje sie duch moj w Bogu,moim Zbawcy.Rz.3,23 - 25.Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni sa chwaly Bozej,a dostepuja usprawiedliwienia darmo z Jego laski,przez odkupienie ktore jest w Chrystusie Jezusie.Jego to ustanowil Bog narzedziem przeblagania przez wiare moca Jego krwi.Wj.20,4 - 6 .Nie bedziesz czynil zadnej rzezby ani zadnego obrazu tego ,co jest na niebie wysoko,ani tego ,co jest na ziemi nisko...Pwt.4,15 - 16.Pilnie sie wystrzegajcie - skoroscie nie widzieli zadnej postaci w dniu ,w ktorym mowil do was Pan sposrod ognia na Horebie - abyscie nie postapili niegodziwie i nie uczynili sobie rzezby przedstawijacej podobizne mezczyzny lub kobiety....Mt.4,8 - 10.Jeszcze raz wzial Go diabel na bardzo wysoka gore ,pokazal Mu wszystkie krolestwa swiata oraz ich przepych i rzekl do Niego : Dam Ci to wszystko,jesli upadniesz i oddasz mi poklon.Na to odrzekl mu Jezus : Idz precz ,szatanie !.Jest bowiem napisane : Panu Bogu swemu ,bedziesz oddawal poklon i Jemu samemu sluzyc bedziesz.2Kor.17.Pan zas jest Duchem,a gdzie jest Duch Panski - tam wolnosc.J.17,11.Juz nie jestem na swiecie,ale oni sa jeszcze na swiecie ,a Ja ide do Ciebie Ojcze Swiety....Mt.23,9.Nikogo tez na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem : jeden bowiem jest Ojciec wasz,Ten w niebie...Mt.6,9.Ojcze nasz ,ktory jestes w niebie niech sie swieci imie Twoje !...Wj.5.A Pan zstapil w obloku,i Mojzesz zatrzymal sie kolo Niego,i wypowiedzial imie Jahwe...Ga.4,4 - 7.Gdy jednak nadeszla pelnia czasu ,zeslal Bog Syna swego ,zrodzonego z niewiasty pod Prawem...Na dowod tego,ze jestescie synami ,Bog wyslal do serc naszych Ducha Syna swego,ktory wola : Abba ,Ojcze !.Lk .10,18.Wtedy rzekl do nich : Widzialem szatana ,spadajacego z nieba jak blyskwica.2 Kor.11,13 -14.Ci falszwi apostolowie to podstepni dzialacze ,udajacy apostolow Chrystusa.I nic dziwnego.Sam bowiem szatan podaje sie za aniola swiatlosci.Ga.1,8.Ale gdybysmy nawet my lub aniol z nieba glosil wam Ewangelie rozna od tej,ktora wam glosilismy - niech bdzie przeklety.Czytajcie Biblie to nie jest grzech !.
  • ~olo
    (2016-04-03 10:55)
    tiaaa.. zyje w nas... trwa... łzy... a tu pustka time is gone , tempora mutantur et nos mutamur in illis, prosze ksiedza, caly czas przez lata na forach to powtarzam, czas jak rzeka plynie, i to juz jest inna rzeka,kazdego dnia nawet, szkoda czasu na pie.....
  • ~Mark Twain
    (2016-04-03 14:16)
    Kardynal Dziwisz budzi moja odraze, zeby nie powiedziec obrzydzenie. Jest to osoba duchowna wyniesiona na piedestal przez Papieza JPII, ktora nie dotrzymala slowa danego umierajacemu i sprzeniewierzyla sie nie tylko Papiezowi, normalnym ludzkim i chrzescijanskim zasadom ale rowniez powadze smierci. To wlasnie ten kardynal proszony przez Papieza na lozu smierci o spalenie jego osobistych notatek nie wykonal woli Zmarlego. Dla mnie takie zachowanie jest poza pojeciem; nie wyobrazam sobie abym mogl tak sie zachowac w podobnej sytuacji. Dla mnie prosba osoby konajacej -i to tak drobna prosba- bylaby rzecza swieta.
  • ~Patriota
    (2016-04-03 17:02)
    Chyba Dziwisza sie zatrzymał....mój był dokładnie taki sam jak poprzedni i następny! Niektórzy mają jakąś obsesje na punkcie wyimaginowanej wielkości niektorych Polaków. Papież jak Papież...Franciszek jest 100 razy bliższy Ewangelii, ale wiadomo, nie jest Polakiem to i krytyka na niego leje się strumieniem.Obłudny polski kler!
  • ~JULKA
    (2016-04-04 12:32)
    MIALAM DZIWISZA ZA KOGOS, ALE PO KRADZIEZY KRWI I POCHAWANIU KACZYNSKIEGO NA WAWELU UWAZAM ZE TO ZWYKŁY KSIEZULEK SZUKAJACY POKLASKU U MOHEROW