- Według naszych informacji oficerowie z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą śląskiej policji na wniosek prokuratury pod koniec kwietnia zatrzymali 36-letniego Roberta Sz., dyrektora sportowego II-ligowego klubu piłkarskiego Nadwiślan Góra – donosi katowicka "Wyborcza". Robert Sz. jest synem wiceministra sportu w rządzie Beaty Szydło. Ojciec podejrzany był znanym na Śląsku menadżerem piłkarskim, który sprowadził do Polski Emanuela Olisadebe.

Reklama

Jak donosi gazeta Sz. przedstawiono zarzuty wyłudzenia - wspólnie z kilkoma innymi osobami - prawie 11 mln zł z dwóch towarzystw ubezpieczeniowych.

Podejrzani mieli oferować atrakcyjne, wieloletnie polisy na życie powiązane z programem oszczędnościowym. Po zawarciu umowy z klientem, firmy ubezpieczeniowe miały wypłacać agentom bardzo wysokie prowizje, nawet po kilkanaście tysięcy złotych.

- Zdaniem prokuratury zatrzymani przez policję mężczyźni wmawiali klientom, że w ramach promocji przez pierwszy rok obowiązywania polisy nie będą musieli płacić składek. Warunek był jeden: muszą przyprowadzić kolejnego klienta. Jak ustaliła prokuratura, nie było jednak żadnej promocji. Była tylko magnesem przyciągającym kolejnych chętnych. Według śledczych podejrzani sami wpłacali za klientów pierwszą, a czasami nawet drugą składkę, byle tylko otrzymać wysoką prowizję – ujawnia gazeta.