Nadciąga deszcz zwolnień dla Kościoła. Zyskają diecezje i kurie, samorządy oburzone

| Aktualizacja:

Związki wyznaniowe nie będą musiały uiszczać nowej opłaty środowiskowej. I to bez względu na to, co wybudują na swoim gruncie – świątynię, biurowiec czy aquapark.

wróć do artykułu
  • ~103545
    (2017-02-09 13:46)
    Kościół , szczególnie w Polsce działa w stylu mafii. Rozkradają Polskę na wszystkie sposoby a my na to pozwalamy. Są tacy co jeszcze się z tego cieszą. To jest rozbój z przyzwoleniem tego nie rządu.Obudzimy sie z ręką w nocniku.
  • ~hajna
    (2017-01-31 00:32)
    pismeni myślą że ludzie biznesu nie potrafią liczyć swoich pieniędzy? spakują swoje biznesy i się wyprowadzą np. na Czech lub Słowację a tam ludzi interesu szanują za niedługo zostaną tu same kościoły bez parafian!
  • ~Jarek
    (2017-01-30 11:00)
    Jak teraz przekonać te niepisowskie owieczki o słuszności takich pociągnięć? Przecież każdy głupi w tym kraju juz rozumie, że KK z Jezusem już dawno się rozstał. Stwarza wprawdzie jeszcze pozory, ale sercem i duchem poszedł za mamoną, rozpustą i polityką.
  • ~nie ateista
    (2017-01-05 13:34)
    ksiadz złodziej piekne prawdziwe okreslenie co to jest podpie,,,,,,c 13 milionow zł.
  • ~Wittorio
    (2016-12-31 21:48)
    W związku z inwazją ********** na Europę kościół należy wspierać,czy wam się to podoba,czy nie,bo w przeciwnym wypadku czeka nas to,co zachód,czyli likwidacja kościołów,a budowanie meczetów i powtarzające się akty terrorystyczne.Wyznawcy Allacha mnożą się bardziej jak my,bo islam dopuszcza wielożeństwo.Dżwięczą mi w uszach słowa islamisty z kałachem w ręku grożącego Europie,że niebawem nawiedzi nas 500 mln.ich wyznawców i to się właśnie realizuje.
  • ~wasz ukochany proboszcz
    (2016-12-31 18:25)
    mój dziad był księdzem, mój tata był księdzem i mój syn też będzie księdzem ... bo lubimy jak to feudalne państwo o nas dba, a ciemne masy same przynoszą pieniążki na tacę ... nawet nie wiecie jak bardzo mnie cieszy nowy banknot 500 złotowy - łatwiej będzie mi zbierać na nowego mercedesa ...
  • ~mmm
    (2016-12-30 09:34)
    Der dziennik niech się zajmie meczetem gronkowca.
  • ~Klara
    (2016-12-30 06:26)
    Powinien być jeszcze projekt,aby wszyscy płacili na tace, co niedziela i święta, czy jest w kościele czy nie, czy jest wierzący czy nie.
  • ~Jola
    (2016-12-29 19:58)
    Kościól i PiS skończą już niebawem z wielkim hukiem.
  • ~.
    (2016-12-29 12:38)
    Za duza uleglosc w obec kosciola. Nie co dalej od kosciola, a bedzie wieksze poparcie narodu dla rzadzacych.
  • ~moher
    (2016-12-29 10:47)
    Sami napisali 7 ,,NIE KRADNIJ. Widocznie ich nie obowiązuje grubych spaślaków.
  • ~seboc
    (2016-12-29 09:06)
    Art. 32. Zasada równości obywatela wobec prawa Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
  • ~abs
    (2016-12-28 22:37)
    Co trzeba zrobić żeby założyć związek wyznaniowy?
  • ~misiek
    (2016-12-28 22:13)
    Przyszedł czas zapłaty za agitację z ambon , na kogo ciemny lud ma głosować.
  • ~christum
    (2016-12-28 20:52)
    wredne katolstwo skonczy w Piekle. Oby tak sie stalo !!!
  • ~Xyz23
    (2016-12-28 20:32)
    To jest skandal. Koscielni zlodzieje beda zwolnieni od oplata? gdzie tu rownosc wobec prawa, pisowskie szumowiny?
  • ~gosy
    (2016-12-28 19:25)
    a niby dlaczego dojna zmiana taka hojna dla kościoła? dobrze wszyscy wiemy, to zapłata za poparcie tej partii, a kościół nie ma wstydu ażeby nas tak doić
  • ~Demaskator
    (2016-12-28 19:15)
    To dlatego tak klechowie przyklaskują PISowi. Czerpią korzyści. Mafia jedna drugiej rączki smaruje.
  • ~hahahaha
    (2016-12-28 18:28)
    lepiej na kościół niż na te zboczone fundacje co je Bronek- krzesło wspierał. Wraca nareszcie normalność.
  • ~Bolesław Grabowski
    (2016-12-28 17:20)
    Gebelsowska -niemiecka propaganda Der Dziennika !!!!odwalcie się od naszego Kościoła Katolickiego !!!!!!!