Sprawa, którą bada prokuratura, wiąże się ze sprawą, za którą bloger został już skazany. Wtedy chodziło o rzekome wręczanie łapówek politykom przez biznesmena i jego pracowników. Jedno z pomówień dotyczyło też wpływania na ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – wyjaśnia Radio ZET. Bloger opisał proceder korupcyjny, do jakiego jego zdaniem miało dojść podczas starań o przejęcie 40-hektarowej działki na Saskiej Kępie. W interesy dotyczące tej działki zaangażowany był poprzez swoje spółki właśnie Michał Sołowow.

Reklama

Sąd w Jeleniej Górze skazał wówczas blogera na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Musiał on również wpłacić 30 tys. złotych na cele społeczne.

To jednak nie koniec kłopotów mężczyzny, bo jak ustaliło Radio ZET, jest on również poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach za stalking, czyli groźby i uporczywe nękanie osoby prywatnej.

Śledczy zamierzają wystąpić do sądu o tymczasowy areszt dla blogera, a później najprawdopodobniej o list gończy – wyjaśnia w rozmowie z Radiem ZET Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.