Drężek-Zmysłowska powiedziała w poniedziałek rano na antenie TVP Info, że policja ok. godz. 2 w nocy otrzymała z pogotowia ratunkowego informację o 9-latku mającym ranę ciętą szyi. - Dziecko jest po operacji. Jego stan jest stabilny i nie zagraża życiu - zapewniła.

Reklama

Rzecznik wyjaśniła, że z dotychczasowych ustaleń wynika, że dzieckiem opiekowała się nietrzeźwa matka. - Jednak okoliczności tego zdarzenia nadal ustalamy, przesłuchujemy świadków - dodała.

Drężek-Zmysłowska poinformowała też, że poszukiwany był sprawca zdarzenia, znajomy rodziny. Pytana, kim jest sprawca, rzecznik podkreśliła, że obecnie policja nie przekazuje takich informacji z uwagi na prowadzone działania. W drugiej połowie dnia podała jednak, że policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o zranienie dziewięciolatka nożem.

- O godzinie jedenastej ten mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic Płońska (...) jest zatrzymany u nas w jednostce, trwają czynności z jego udziałem - powiedziała PAP Drężek-Zmysłowska. Dodała, że we wtorek sprawą zajmie się prokurator.

Jako pierwszy informację podał portal rmf24.