Sędzia, który uniewinnił żonę prezydenta Poznania, usłyszał zarzuty dyscyplinarne

Sędzia Sławomir Jęksa uniewinniając żonę prezydenta Poznania od użycia wulgarnych słów, w uzasadnieniu skrytykował obecną sytuację w państwie. Rzecznik dyscyplinarny przedstawił mu zarzuty uchybienia godności urzędu sędziego i naruszenie zasady apolityczności.

wróć do artykułu
  • ~FM.
    (2019-02-14 11:17)
    Zabrać mu togę,politykowanie nie w sądzie.
  • ~Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem
    (2019-02-14 11:18)
    BRAWO PAN SĘDZIA! Nie dawać się pisowskiej sitwie! Sędzia ma OBOWIĄZEK występowania w obronie prawa. Jeśli prawo łamie władza państwowa - obowiązek jest tym większy. Takich ludzi zapamiętamy z wdzięcznością. Wszystkiego dobrego panie sędzio!
  • ~Weteran
    (2019-02-14 11:31)
    Do tego dążyła dobra zmiana!
  • ~soros
    (2019-02-14 11:36)
    Bardzo słuszna i dobra decyzja, w końcu "nadzwyczajna kasta" musi zobaczyć i ZROZUMIEĆ, że nie jest "nadzwyczajna kastą" !!!!!
  • ~Mark Twain
    (2019-02-14 11:39)
    Sędzia Sławomir Jęksa! Dla tego POjaca są równi i równiejsi a KK i KPK to drodzy Polacy możeta se schować do do upy ! Nie PO tom wam dalim walensę vel TW Bolek by teraz wam Polacy się wysługiwać ! My som nadzwyczajno kastom i basta !!!!
  • ~ka-ac
    (2019-02-14 11:43)
    Tak wygląda niezawisłość i apolityczność sędziów w wyobrażeniu totalnej opozycji. W ten sposób to sędzia mający odmienne sympatie polityczne może uniewinnić zabójcę Pawła Adamowicza, uzasadniając podobnie, czyli że nie można tego zabójstwa rozpatrywać w oderwaniu od działalności politycznej ofiary.
  • ~SeventySeven
    (2019-02-14 11:44)
    Kiedy ekstradycja ryżem-zamachowca za miliardy wyłudzone na VACIE ???
  • ~Edek
    (2019-02-14 12:29)
    Mam nadzieję...że nadchodzi kres rządów CANALII...i jego Zwierzęcego Folwarku... - że sami staną przed sądami i TS...
  • ~ot
    (2019-02-14 12:29)
    pisowska demokracja
  • ~sekowany przez zdradziecki piscontrolling
    (2019-02-14 12:55)
    Sędzia musi mieć dobre warunki do sądzenia i orzekania. Mamy sekowanie sędziego jak na dłoni. Jeśli nie wręcz na kaczej łapie.
  • ~Szary Wilk
    (2019-02-14 13:01)
    Niebawem nadejdzie dzień w którym wszyscy przedstawiciele pisowskiego reżimu zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoją działalność.Łamanie konstytucji i innych przepisów prawa nie może pozostać bezkarne.
  • ~Boruta
    (2019-02-14 13:04)
    Stosując sposób myślenia sędziego, należy uniewinnić zabójcę św. Pawła Adamowicza bo: Adamowicz zginął w wyniku zaniedbania obowiązków - jako prezydent był odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczństwa tej akcji charytatywnej. Stefan W. działał w emocjach, co usprawiedliwia go w całości. Powinien odpowiadać tylko za bezprawne wtargnięcie na scenę.
  • ~poseł harahała
    (2019-02-14 13:05)
    Wielki szacunek dla Pana Panie sędzio za odwagę i przedewszystkim za sędziowską niezawisłość w czasach o kiedy o nią coraz trudniej. Wolna i demokratyczna Polska, która wróci z państwem prawa po upadku reżimu nie zapomni tego Panu. Natomiast ci, którzy wyslugują się bezprawiu będą umieszczeni na listach hańby.
  • ~cynader
    (2019-02-14 13:25)
    Skoro pisowska sitwa prześladuje tego sędziego za rzekome uprawianie polityki, to pewnie chciał kandydować na prezydenta, albo przejąć jakoś władzę...?
  • ~Zelig
    (2019-02-14 13:32)
    Tak trzymać panie sędzio! Łamanie prawa macie obowiązek nazywać po imieniu, bez oglądania się na kwiki politycznej sitwy!!! DZIĘKUJEMY!
  • ~gerwazy shtompka
    (2019-02-14 14:39)
    Jaki to sędzia? to zwykły POlitolog z kasty nadludzkiej.
  • ~Polak z Polski
    (2019-02-14 15:01)
    Ta władza utraciła wiarygodność i szacunek, jakim porządni i przyzwoici obywatele powinni darzyć władzę swojego kraju. Nie mogę dla tej władzy mieć szacunku, bo instytucje praworządnie funkcjonujące w normalnie i niezależnie działające w demokratycznym kraju teraz stanowią fasadę i żart. To jest skandal, stąd też w zbliżających się wyborach oddam na opozycję, aby skończyć ten chocholi taniec.
  • ~A Rh-
    (2019-02-14 15:39)
    To misio innym zarzuca łamanie prawa, a sam sobie przypisuje uprawnienia Trybunału Konstytucyjnego? No, no .... Mówiąc Siarą: "Mają rozmach sk....syny"
  • ~cuda