Na wniosek śledczych 24-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa – poinformował oficer prasowy Komedy Miejskiej Policji w Lublinie komisarz Kamil Gołębiowski.

Zatrzymanie 24-latka było efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 24-latek poznał 14-letnią mieszkankę Lublina na jednym z portali internetowych. Bardzo szybko ich znajomość przeniosła się do komunikatora, gdzie nawiązywali połączenia wideo. Jak wynika z materiałów sprawy, mężczyzna podczas rozmów wideo doprowadził 14-latkę do wykonania innej czynności seksualnej – poinformował Gołębiowski.

Reklama

24-latek został zatrzymany pod Krakowem i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszał zarzuty.

Policjanci ustalili też, że w pamięci swoich urządzeń elektronicznych mężczyzna może posiadać treści pornograficzne z udziałem małoletniej. - Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, który zostanie teraz dokładnie sprawdzony – zaznaczył rzecznik.

24-latek za swoje czyny odpowiadał będzie w warunkach recydywy, w przeszłości był już karany za kontakty seksualne z nieletnią. Za zarzucane przestępstwa może mu grozić kara do 18 lat więzienia.