"Badanie na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, wykonane u bp. Andrzeja Czai i bp. Rudolfa Pierskały, dało wynik pozytywny. Zgodnie z zaleceniem służb sanitarnych, obaj biskupi przebywają aktualnie w izolacji domowej i podlegają zaleconym procedurom" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej diecezji opolskiej.

Reklama

O swojej chorobie poinformował również sam bp Andrzej Czaja na Twitterze. "Badanie na obecność koronawirusa dało wynik pozytywny u bp. Rudolfa Pierskały i u mnie. Zgodnie z zaleceniem służb sanitarnych, przebywamy w izolacji domowej, podlegając zaleconym procedurom. Łączymy się duchowo z wszystkimi chorymi i prosimy o modlitwę" - napisał ordynariusz opolski. W związku z zaistniałą sytuacją, kuria diecezjalna w Opolu będzie zamknięta nie krócej niż do końca bieżącego tygodnia - poinformowano. "W sprawach pilnych można kontaktować się z kurią telefonicznie lub mailowo kuria@diecezja.opole.pl" - czytamy w komunikacie.

Biskup Czaja był obecny na 387. Zebraniu Plenarnym Komisji Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 5 i 6 października w Łodzi i Pabianicach. 10 października uczestniczył m.in. w nabożeństwie różańcowym w opolskiej katedrze.