Podkom. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji poinformował, że rodzina 73-letniej kobiety poinformowała Komendę Powiatową Policji w Lubaniu o jej zaginięciu w niedzielę wieczorem.

Reklama

Ogłoszono alarm dla całego stanu osobowego jednostki policji w Lubaniu i rozpoczęto poszukiwania. W działania te aktywnie włączyli się funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji z Wrocławia oraz funkcjonariusze miejscowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej - powiedział policjant.

Sprawdzono miejsca, gdzie widziana była zaginiona oraz lokalizacje wskazane przez inne osoby, dzięki publikacji w mediach wizerunku kobiety. Z uwagi na rozległy teren poszukiwań oraz ujemne temperatury powietrza o zaginięciu 73-latki powiadomiono Nieetatową Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z KPP w Lwówku Śląskim mającą na stanie kamery termowizyjne oraz noktowizory i specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy.

Poszukiwania

Kontrolowano też przystanki kolejowe podejrzewając, iż kobieta może podróżować pociągiem. Jednocześnie powiadomiono Koleje Dolnośląskie o zaistniałym fakcie przekazując rysopis osoby zaginionej. W działania aktywnie włączyli się policjanci z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu.

Działania policji swoim zasięgiem objęły teren Niemiec. Nawiązano kontakt z Sekcją Międzynarodowej Współpracy Policji w Świecku po otrzymaniu informacji, iż kobieta została widziana w pociągu jadącym do Niemiec. Już po kilku godzinach ustalono miejsce jej przebywania i przewieziono kobietę do siedziby niemieckiej policji - powiedział policjant.

Informacja o odnalezieniu została przekazana rodzinie.

Policjanci dziękują wszystkim służbom, instytucjom, mediom oraz mieszkańcom Lubania i osobom, które zaangażowały się w poszukiwania, przekazując cenne wskazówki i informacje dotyczące zaginionej kobiety - podkreślił policjant.