Zakończono poszukiwania 24-letniej Marty, która w nocy z poniedziałku na wtorek wyszła z psem na spacer i zaginęła. Kobieta po raz ostatni była widziana w rejonie falochronu zachodniego przy plaży w Gdańsku Nowym Porcie. W czwartek płetwonurkowie odnaleźli jej ciało.

Reklama

Tuż po godz. 13.00 z kanału portowego zostało wyłowione ciało kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną. Policjanci cały czas pracują nad sprawą i szczegółowo sprawdzają okoliczności zdarzenia - powiedział PAP asp. szt. Mariusz Chrzanowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jak dodał, w poszukiwania zaangażowani byli m.in nurkowie, ratownicy z sopockiego WOPR, policyjni kontrterroryści. W akcji wykorzystany był dron podwodny, łódź podwodna, sonar, quady. Poszukiwania 24-latki prowadziła też jej rodzina oraz znajomi.