Przypomniała też, że postulaty nie dotyczą wyłącznie płac, ale zmiany organizacji systemu ochrony zdrowia.

Reklama

Podjęliśmy decyzję o zmianie formuły Białego Miasteczka - powiedziała w środę Ptok na konferencji prasowej Komitetu Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia. Wyjaśniła, że taka decyzja jest m.in. spowodowana sygnałami, które płyną od przedstawicieli ochrony zdrowia, a dotyczą tego, że pojawiają się coraz częściej problemy "ze spinaniem grafików" w placówkach medycznych.

Decyzją wojewodów przenoszone są osoby do szpitali tymczasowych. Okrawa się personel, który jest w oddziałach szpitalnych, w których leczymy pacjentów na inne schorzenia niż COVID - zaznaczyła Ptok.

Będziemy udzielać porad pacjentom, przeprowadzać filmy instruktażowe - zapewniła.

"Nasze postulaty nie dotyczą wyłącznie płac"

Równocześnie zaznaczyła, że poszerzony o pacjentów zostanie krąg osób, z którymi przedstawiciele Białego Miasteczka będą współpracować. Powinniśmy scalić nasze działania - podsumowała.

Ostrzegła, że jeśli "nadal nie będzie porozumienia z ludźmi, którzy odpowiedzialni są za zdrowie i życie pacjentów w państwie, to nie wykluczamy ponownego wyjścia na ulicę".

Nasze postulaty nie dotyczą wyłącznie płac. Domagamy się zmiany organizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce, by działał na rzecz pacjentów i personelu - podkreśliła.