Rzeczniczka prasowa policji w Czarnkowie st. asp. Karolina Górzna-Kustra poinformowała w czwartek, że do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem.

Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że na jednym z osiedli doszło do kłótni pomiędzy 18 i 19-latkiem. Sprawca miał szarpać i popychać pokrzywdzonego, w pewnym momencie wyjął nóż tzw. wielofunkcyjny i dźgnął nim 19-latka w plecy. Po tym, jak zaatakował pokrzywdzonego uciekł, natomiast 19-latek z raną kłutą okolicy lędźwiowej i złamanym żebrem trafił do szpitala. Zadany cios na szczęście okazał się niegroźny dla jego życia - podała rzeczniczka.

Reklama

Policjanci w ciągu kilku godzin zatrzymali 18-letniego agresora w miejscu zamieszkania oraz zabezpieczyli nóż. Mieszkaniec Trzcianki wcześniej nie był karany.

Zebrany w spawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 18-latkowi zarzut uszkodzenia ciała z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia - poinformowała Górzna-Kustra.

Reklama

Prokurator zastosował wobec sprawcy dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na osiem lat.

autor: Rafał Pogrzebny