Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach popołudniowych, w rejonie miejscowości Okrzeja (powiat łukowski) - poinformowało 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego. - Podczas realizacji lotu szkolnego z podchorążym V roku Lotniczej Akademii Wojskowej, doszło do zerwania linii energetycznej niskiego napięcia - przekazano.
Lot odbywał się śmigłowcem Mi-2, należącym do 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.
Podczas dolotu na lądowisko, załoga poczuła nagłe szarpnięcie śmigłowcem. - Bezpośrednio po zdarzeniu dowódca załogi, zgodnie z procedurą, podjął decyzję o przerwaniu zadania i powrocie na lotnisko 41BLSz - poinformowano.
Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.
Z wykształcenia politolożka. Z zawodu redaktorka długodystansowa. 13 lat w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski, z kilkuletnią przerwą na dział kulturalny. Od 2013 w dzienniku.pl jako redaktorka i wydawca serwisu newsowego. Warszawianka od 1993 roku z wyboru i sympatii do tego miasta. Pasjonatka seriali i dobrej kuchni.