Przypomnijmy, że do tragicznych wydarzeń, kiedy to zginęły dwie młode osoby, doszło 3 grudnia. Tego dnia ok. godz. 23 policjanci zostali wezwani do awantury w kamienicy przy ul. św. Wawrzyńca na krakowskim Kazimierzu.
Ponieważ nikt im nie chciał otworzyć, musieli poprosić o pomoc strażaków, aby wejść do środka. Na miejscu zastali ranną 24-latkę i jej partnera po próbie samobójczej. Dziewczyna została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła. Mężczyzna, który nie odniósł obrażeń, trafił do aresztu.
Co się stało na komisariacie w Krakowie?
Następnego dnia, w środę tuż przed godz. 6 rano 23-latek miał wyrwać broń funkcjonariuszowi i popełnić samobójstwo na komisariacie. Jak ustalił później Onet, jedna z policjantek obecnych na komendzie użyła broni służbowej i oddała strzały w stronę mężczyzny. Jednak jak pisze portal, że żadna z kul nawet nie drasnęła ciała 23-latka, a ich obecności w ciele nie wykazały wstępne oględziny.
Jak to jednak możliwe, że skuty kajdankami zatrzymany, wyrwał broń policjantowi broń, a potem strzelił sobie w głowę? Informacje na ten temat mogliby przekazać policjant i policjantka, którzy tego dnia pilnowali 23-latka. Ale, jak dowiedział się Onet, są oni na zwolnieniu lekarskim i do tej pory nie zostali przesłuchani. Natomiast wstępne ustalenia śledczych są takie, że 23-latek miał szczupłe ręce i zdołał wyswobodzić się z kajdanek. Taką wersję będą badali prokuratorzy spoza Krakowa.
Kim byli młodzi ludzie?
Według nieoficjalnych zmarła 24-latka była obywatelką Kanady i w Krakowie mieszkała już od dłuższego czasu. Jej partner, również Kanadyjczyk, do Małopolski miał przyjechać kilka dni temu.
Gdzie szukać pomocy?
Jesteś w kryzysie psychicznym? Potrzebujesz porady, wsparcia? A może chcesz zwyczajnie zostać wysłuchany? Poniżej lista bezpłatnych telefonów, gdzie otrzymasz pomoc:
Wykaz bezpłatnych, czynnych całą dobę, 7 dni w tygodniu telefonów dla dzieci i młodzieży
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę
800 12 12 12 - wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów
Wykaz bezpłatnych, czynnych całą dobę, 7 dni w tygodniu telefonów dla dorosłych
116 123 - linia wsparcia dla osób dorosłych
800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
511 200 200 - telefon dla osób dorosłych w kryzysie samobójczym
Inne przydatne numery:
800 12 00 02 - Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia IPZ – bezpłatny, czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu
800 119 119 - Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży – codziennie w godz. od 14:00 do 22:00
720 720 020 - Antyprzemocowa Linia Pomocy SEXEDPL - od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00– 20:00
Pamiętaj! W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia zadzwoń na 112.
Szukasz ważnych i wiarygodnych informacji? Zaprenumeruj Dziennik Gazetę Prawną