Dlaczego Skowroński poprowadził konferencję PiS? Jest oświadczenie>>>

- Chcemy wezwać Krzysztofa Skowrońskiego do ustąpienia ze stanowiska prezesa, bo uważamy, że prowadząc konferencję PiS, złamał wszelkie zasady etyki dziennikarskiej i jego wiarygodność jako dziennikarza jest teraz zerowa - mówi w "Presserwisie" Bartosz Ławski, sekretarz zarządu OW SDP i jeden ze współorganizatorów protestu. 

Dziś członkowie SDP zorganizują konferencję prasową w warszawskim Domu Dziennikarza. Inicjatywę wsparł Grzegorz Cydejko, szef warszawskiego oddziału SDP, który w czasie ostatnich wyborów na szefa SPD walczył o to stanowisko ze Skowrońskim.

- Jesteśmy realną siłą. Liczba osób, które nas popierają, rośnie bardzo szybko. Naszą akcją chcemy pokazać, że nie zgadzamy się na upolitycznienie SDP przez zarząd główny i że SDP nie jest pisowską przybudówką - podkreśla w rozmowie z "Presserwisem" Ławski.

Jak całe zamieszanie skomentował sam zainteresowany? - Pewne zarzuty moich kolegów są nieprawdziwe, a inne dyskusyjne. Jednego jestem pewien: nic nie straciłem na niezależności dziennikarskiej – powiedział szef SDP.