Mierzący ponad 30 metrów wężopodobny stwór miałby zamieszkiwać rzekę Baleh na wyspie Borneo. Do mediów zostały przesłane dwie fotografie wykonane przez nieznaną osobę podczas akcji ratunkowej odbywającej się nad zbiornikiem wodnym. Jedno zdjęcie zostało zrobione z powietrza, a drugie z ziemi.

Nie ma jednak żadnej pewności, że dostarczone "dowody" nie zostały sfabrykowane. Przemawia za tym m.in. to, że autor fotografii nie chciał podać swojej tożsamości. Ponadto, jak podał fotograf, zwierzę miało mieć ponad 30 metrów. Jednak porównując rozmiary sfotografowanego cielska oraz drzew, wychodziłoby na to, że zwierzę jest kilka razy większe. Zastanawiające jest także to, iż stwór został przyłapany w pełnej krasie. Oczywiście, być może fotograf miał szczęście i udało mu się uchwycić rzecznego potwora podczas chwili beztroskiego relaksu. Czemu jednak nikomu wcześniej nie udało się owego stwora zaobserwować?

Stworzenie, jakie zostało ponoć uwiecznione na zdjęciu, jest bohaterem lokalnych legend. Mieszkające w rzekach lub stawach wężowate istoty pojawiają się także w mitologii Tybetańczyków, Celtów oraz Indian.