Szahaj: "Śmieciowy kapitalizm" produkuje tandetne produkty dla mało wymagającego konsumenta

W programach radiowych, prasowych tekstach i wywiadach, z którymi od czasu do czasu przychodzi mi się zapoznać, pojawia się interesujący wątek związany z problemem ewentualnych regulacji rynku kapitalistycznego. Ostatnio dzieje się tak często w związku z inwazją Ubera i reprezentowanego przez niego „modelu biznesowego”, jak to określają niektórzy ekonomiści. Oto, gdy tylko w dyskusji pojawia się głos, z reguły nieśmiały, nawołujący do tego, by jednak poddać tego typu aktywność pewnym regulacjom, które mogłyby spowodować, że szanse różnych podmiotów na rynku zostałyby wyrównane (taksówkarze stoją dziś na z góry przegranych pozycjach), natychmiast pojawia się kontrgłos, że przecież dzięki Uberowi i tego typu „modelom biznesowym” konsument dostaje pewne usługi taniej. Jeśli ktoś domaga się regulacji, to chce, aby było drożej. I w ten prosty sposób zamyka się usta wszelkim krytykom uberyzacji gospodarki. Zbyt pospiesznie i niemądrze.

wróć do artykułu
 • ~kjhgf
  (2017-08-12 16:02)
  Szahaj: "Śmieciowy kapitalizm" produkuje tandetne produkty dla mało wymagającego konsumenta!!! czyli dokładnie to samo co wyrobicie dla mało wymagającego czytelnika!
 • ~Uczciwy
  (2017-08-12 16:24)
  Celnie. Liberalna wersja kapitalizmu to wyzysk i złodziejstwo.
 • ~tt
  (2017-08-12 18:19)
  "Śmieciowy kapitalizm produkuje tandetne produkty." Nareszcie po ponad 30-tu latach ktoś odważył się to głośno powiedzieć a przecież było ten fakt widać gołym okiem już od bardzo dawna. Za czasów tzw. komuny widoczne już były różnice w jakości wyrobów pochodzące od tzw. "producentów" rzemieślniczych a firm państwowych. Obecna wszechwładna chińszczyzna znajduje się poniżej jakiegokolwiek poziomu przyzwoitości.
 • ~44 dawniej też 44
  (2017-08-12 19:24)
  PO i .N to wzorcowy przykład produktów śmieciowego kapitalizmu.
 • ~ziuk
  (2017-08-12 19:37)
  Intelektualna żygowina. Odradzam marnowanie oczu na czytanie.
 • ~Arur82
  (2017-08-12 22:27)
  Artykuł bardzo stronniczy. Wyolbrzymia negatywne aspekty i przykłady, a jednocześnie przemilcza te pozytywne. Autor stara się opierać na uczuciach odbiorcy zamiast obiektywnie spojrzeć na temat.

Może zainteresować Cię też: