Pajacowanie przy Pałacu, czyli Polska to kraj bogaczy [OPINIA]

| Aktualizacja:

Przeszkody są formalne, praktyczne i zdroworozsądkowe. Powiedzmy wprost: to się nie zdarzy. Ale zburzenie Pałacu Kultury, niczym odgrzewany kotlet, wraca do medialnej przestrzeni co kilka lat. Bogaty musi być kraj, który nie ma poważniejszych problemów.

wróć do artykułu
  • ~www
    (2017-11-23 07:27)
    A może zasypać?
  • ~O
    (2017-11-22 12:18)
    Adam Asnyk napisal piekny wiersz pt DO MLODYCH.Jestem warszawianka, mam tyle lat co PALAC KULTURY.Warszawa bez PALACU KULTURY to juz nie bedzie WARSZAWA
  • ~O
    (2017-11-22 11:02)
    POlactwo POdpuszcza POLAKOW,zeby zburzyc PALAC KULTURY,bo ten teren POtrzebny im zeby budowac BANKI I INNE BIZNESY I czerpac zyski,a PALAC KULTURY DLA NICH TO ZADEN INTERES.
  • ~Zbyszek
    (2017-11-21 18:30)
    re: caly narod rozbiera..........Mur berlinski zbudowali Niemcy ( NRD) jako granice WSCHOD-Zachod. Bylo wiele ofiar. Zabitych przez NRD-owcow ( waszych braci , Polacy, pamietacie?). Dzis mordercy otrzymuja emerytury od zachodniego podatnika, ktorego tak nienawidzili, do ktorego strzelali! Wplacili do systemu emerytalnego RFN ZERO!!!
  • ~qqladisco
    (2017-11-21 18:23)
    Jezeli juz chcemy sie rozprawiac z nasza przeszloscia,i tym co zostalo po okupantach to moze zacznijmy od daru narodu niemieckiego czyli obozu Auschwitz.
  • ~troskliwy
    (2017-11-21 18:08)
    Pałac Pamięci Zwycięstwa Solidarności Nad Komunizmem I tak ma zostać dla potomnych
  • ~J.M.K.
    (2017-11-21 17:46)
    Mam pytanie nie na temat: Czy szanowna redakcja wie co oznacza słowo "relikt"? Cytuję: "... to obiekt użyteczności publicznej, a nie tylko relikt przyszłości." Co zaś do meritum - sezon ogórkowy dawno już minął. Zajmijcie się czymś sensownym.
  • ~internautka 50+
    (2017-11-21 17:43)
    Ten ,,pałac" Stalina to ohyda wśród nowoczesnych budynków w samym centrum stolicy. Poza tym to rosyjska pieczątka panowania rosyjskiego nad Polska!Jeżeli nie wyburzyć to przynajmniej zmienić wygląd, wywalić tą iglicę przebudować itp
  • ~student
    (2017-11-21 17:37)
    Popieram obecną władze w całej rozciągłości ale pomysł z pałacem to kuriozum. Co zawinił kamień w ręku np mordercy. To powinien być pomnik pokonania komunizmu. Czy mamy być barbarzyńcami lub talibami . To byłby kolejny punkt podziału Polaków.
  • ~komunistyczny barok
    (2017-11-21 16:50)
    Taki koszmarek moze podobac sie tylko komus, kto nie widzial innych stolic europejskich .
  • ~Dosyć tego
    (2017-11-21 15:12)
    Ile kosztuje miasto utrzymanie Pajaca? Ile dochodu przyniosłoby wybudowanie w tym miejscu szeregu budynków mieszczących biura, mieszkania i ośrodki użyteczności publicznej? Może uzyskalibyśmy środki na odbudowę Pałacu Saskiego i innych?
  • ~Wujek dobra rada
    (2017-11-21 15:10)
    Najgłośniej ujadają słoiki. To nie Bydgoszcz ani Wrocław (rodzinne miasta byłego i obecnego słoja). Wara słoikom od PKiN-u
  • ~bubu
    (2017-11-21 15:05)
    Aspekt ekonomiczny jest do przeskoczenia. te kilka hektarów w centrum miasta ma wartość miliard albo dwa. koszty wyburzenia ? 100 ml ? 200 ml? Deweloperzy rzuciliby się chętnie na taki projekt. Po 3 latach powstałyby pierwsze biurowce.
  • ~włóczykij
    (2017-11-21 14:47)
    W Poznaniu był Zamek Cesarski - jest Centrum Kultury Zamek. Nikomu to nie przeszkadza :)
  • ~B. Lisheck
    (2017-11-21 13:05)
    Lud Warszawski obroni Pałac Kultury i odbuduje Pałac Saski!
  • ~wert
    (2017-11-21 12:58)
    A po co burzyć coś co służy ludziom?. Bo kiedyś nosił imię Stalina i ruscy go wybudowali?. Mądrość narodu polega na tym że wykorzystuje działania okupanta np.zbudowane przez najeźdźcę bunkry,mosty,drogi do własnych celów. Właśnie takim wykorzystaniem jest użytkowanie PKiN. Można np. przekształcić ów "pałac" w muzeum antykomunizmu,i pokazać jak Polacy walczyli z Komuną.Dla wszystkich chętnych wyburzania podsyłam myśl: a może wyburzyć MDM przecież to Komuna zbudowała?.
  • ~inny
    (2017-11-21 12:25)
    Dla ludzi z lewacką korą mózgową jak ten piszący pan, taka sprawa nie mieści im się w głowie. Ich mentalność to mentalność poddanego sowieckiego człowieka.
  • ~Cały Naród rozbiera pałac Stalina
    (2017-11-21 11:57)
    Niemcy rozebrali wieki dar narodów radzieckich mur berliński, i jeszcze dobrze na cegiełkach zarobili, dzisiaj brama z budką ruskiego straznika wart jest więcj niz obrazy Va Ghoga,z pałacem Stalina może być podobnie. HGW i mafia warszawska nie takie cuda potrafią
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-11-21 11:42)
    Może KTOŚ wyjaśnić ,dlaczego My Polacy tak lubimy grzebać grzebać w Swej Historii.Dlaczego gardzimy żołnierska krwią ,żołnierzy Zygmunta Berlinga.
  • ~Zorro
    (2017-11-21 11:36)
    Od czasu do czasu trzeba rzucić kulsonom jakiś temat rozgrzewający wyobraźnię...

Może zainteresować Cię też: