To przerażające, że Afryka, gdzie żyje jedna szósta populacji planety, nie liczy się jako partner w światowej gospodarce

| Aktualizacja:

To przerażające, że ląd, na którym mieszka jedna szósta mieszkańców planety, nie liczy się jako partner w światowej gospodarce - mówi "DGP" Grzegorz Lindenberg, dziennikarz i socjolog specjalizujący się w tematyce afrykańskiej.

wróć do artykułu
  • ~Swinton
    (2018-04-14 08:42)
    50 lat temu w Afryce mieszkało 1/9 ludności świata. Przerażające jest to w jakim tempie, mimo biedy, oni się rozmnażają. Może tam nie jest tak źle jak potrafią tyle ludności wyżwić mimo bezrobocia.
  • ~Nan
    (2018-04-14 06:14)
    Nie bój się mały murzynie, Antek Cię na drut naiwnie 😂😂😂
  • ~Nan
    (2018-04-14 06:12)
    Czasem murzyn się wypina, czasem robi to balbina 😂😂😂
  • ~Nan
    (2018-04-14 05:18)
    Mówi murzyn do muzyna : załóż czapkę będzie zima 😂😂😂
  • ~Zdzich
    (2018-04-13 22:32)
    Proponuje autorce pomieszkac w Afryce z murzynami przez miesiac. W tym czasie znajdzie odpowiedz na wszystkie swoje pytania...
  • ~Robert Mugabe
    (2018-04-13 21:15)
    The only white man you can trust is a dead white man.
  • ~Robert Mugabe
    (2018-04-13 21:14)
    If President Barack Obama wants me to allow marriage for same-sex couples in my country (Zimbabwe), he must come here so that I marry him first.
  • ~wyborca/ Pani Redaktor sie obudzila / oni tez byli lupieni
    (2018-04-13 16:09)
    Ale Redaktor Pani Mira jest smieszna........................... PISZE PANI.To przerażające, że ląd, na którym mieszka jedna szósta mieszkańców planety, nie liczy się jako partner w światowej gospodarce -...................... A nie WIE SAMA, ze tem lad byb najezdzany i lupiony, zreszta w HISZPANI napisali, ze POLSKA BYLA NAJEZDZANA 11 razy/ jedenascie/ albo i wuiecej, tam to samo byla sodoma u komora.
  • ~oczywiste
    (2018-04-13 14:47)
    Jak się przeprowadzą do Europy to Europa też przestanie się liczyć .
  • ~Emil
    (2018-04-13 13:49)
    Rozmawiałem ze znajomym czarnoskórym w tej sprawie. On twierdzi, że oni nie chcą pracować i myślą, że wszystko dostaną za darmo. Sam założył firmę przetwórstwa rolniczego a później założył plantację. Zbankrutował. Plony zbierali miejscowi dla siebie a w przetwórni odbywał się systematyczny sabotaż. Sprzedał jakiemuś białemu z RPA, który ogrodził plantację puszczał nocą ostre psy i miał kilku strażników. Z pola już nie kradli, lecz z magazynów!
  • ~tonite
    (2018-04-13 12:15)
    To przerażające że 1/6 populacji planety nie potrafi nic zrobić bez bata nadzorcy.
  • ~xyz
    (2018-04-13 10:51)
    To przerażające, że kilka firm, kila osób dysponuje majątkiem równym 80% dochodu wszystkich ludzi. To jak ma wystarczyć dla miliardów ludzi na cały świecie? Że globalnie wszyscy pracują na na małą grupkę nie przeraża autorki?

Może zainteresować Cię też: