1. Najważniejszą kobietą w życiu prezesa PiS bez wątpienia jest jego mama. Chyba tylko ona nie ma problemów z zapamiętaniem, który z braci urodził się pierwszy - był to Jarosław. 45 minut po nim na świat przyszedł Lech. W wywiadzie dla "Vivy" opowiedziała o porodzie bliźniaków w domu:

"Wtedy panowała epidemia pęcherzycy i pani doktor powiedziała, że w domu będzie bezpieczniej. Nie wiem, czy orientowała się, że to będą bliźniaki. Pierwsza zakomunikowała mi to położna - pani Gajcy - matka znanego poety, najlepsza akuszerka na świecie. Tak naprawdę uratowała mi synów.

>>> Przeczytaj o tym, że PiS stawia teraz na kobiety

Przede wszystkim bardzo długo to trwało - 24 godziny. Wezwano drugą lekarkę, która zadecydowała, że będą kleszcze. Wyszli gotować te kleszcze i wtedy pani Gajcy kazała mi wypić spirytus z kawą, żebym nabrała sił do parcia. I urodzili się normalnie.

Najpierw zobaczyłam Jarka, który był cały niebieski. Pamiętam, że powiedziałam do niego: <Jesteś niebieski, ale i tak cię kocham>. Po prostu poród był taki długi i ciężki, dzieciom brakowało tlenu."

2. Maria Kaczyńska - żona brata - to druga kobieta, z którą Jarosław Kaczyński często się spotyka, ale nie koniecznie się z nią zgadza. Dwa lata temu Maria Kaczyńska podpisała apel o niezmienianie zapisów dotyczącego ochrony życia. Jarosław Kaczyński, wtedy premier, musiał wytłumaczyć ten krok prezydentowej. Sympatycy Radia Maryja mówili wówczas o konieczności wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Jarosław Kaczyński powiedział: Jestem głęboko przekonany, że moja bratowa została wprowadzona w błąd

3. Jolanta Szczypińska - domniemana miłość prezesa PiS. Nikt nigdy nie widział ich na randce, ale nie przeszkadzało to tabloidom pisać o zbliżającym się ślubie prezesa PiS-u. Skończyło się na tym, że linie lotnicze Ryanair oparły na tych domysłach swoją kampanię reklamową, posługującą się wspólnym zdjęciem premiera i posłanki oraz pytaniem "Czy oni planują podróż poślubną?". Jolanta Szczypińska zasłynęła też wypowiedzią, że nie ma PiS bez Jarosława Kaczyńskiego.

>>>Szczypińska: PiS to Jarosław Kaczyński

4. Małgorzata Raczyńska - domniemana przyjaciółka prezesa i była szefowa telewizyjnej Jedynki. Była uważana ze zaufaną rodziny Kaczyńskich. Skąd znała braci i ich mamę? Podobno z kościoła Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. "Przyjaźnię się z panią Jadwigą Kaczyńską. Cieszę się zawsze, kiedy mogę z nią porozmawiać. Każdy, kto poznał panią Jadwigę, wie, o czym mówię. Z sympatią i szacunkiem odnoszę się także do panów Kaczyńskich" - mówiła Raczyńska w wywiadzie dla "Życia Warszawy". Raczyńska chwaliła się znajomością z braćmi Kaczyńskimi, ale oni sami nigdy publicznie nie wypowiadali się na temat szczególnych związków z byłą szefową Jedynki. Z TVP wyrzucił ją Bronisław Wildstein.

>>>Raczyńska - z serca Rywinlandu do kariery w IV RP

5. Grażyna Gęsicka - nadzieja PiS. Nie jest związana z partią Jarosława Kaczyńskiego od początku. Jeszcze w 2005 roku w kampanii parlamentarnej doradzała Platformie Obywatelskiej.

Po wygranej PiS została ministrem rozwoju regionalnego w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Teraz ma współprowadzić kongres PiS. Prezes PiS utrzymuje z nią związki... polityczne.