"Chcę was przekonać, żebyście spojrzeli ekskluzywnie na Polskę, żebyście to miejsce na mapie świata dobrze ocenili - także w swoim interesie" - mówił Tusk. Podkreślił, że nasz pozostaje stabilny nawet w czasie kryzysu i że nawet "w najbardziej surowych prognozach wysoko się plasuje".

To nie koniec pochwał wygłaszanych przez Tuska. Przypomniał, że obecnie Polska otrzymuje najwięcej unijnych pieniędzy. "To umożliwia - niezależnie od sytuacji kryzysowej na świecie - utrzymać niezwykłe, niepowtarzalne tempo inwestycji" - podkreślił. Zapewnił, też że polski system bankowy i finansowy jest stabilny, a instytucje krajowe działają w sposób rozważny i odpowiedzialny.

Jesteśmy lepsi od Chin

"To prosty i celny przekaz" - ocenia wypowiedź premiera Henryka Bochniarz prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

"Według analiz Ernst&Young jesteśmy najbardziej atrakcyjnym krajem dla inwestorów, prześcigamy nawet Chiny czy Indie. Trzeba wykorzystać czasy kryzysu i kiedy na tle innych krajów europejskich wypadamy tak dobrze, musimy o tym mówić jak najczęściej' - przekonuje Bochniarz.