"Rząd i społeczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej są głęboko poruszeni tragiczną śmiercią Polaka zamordowanego przez ekstremistyczne ugrupowanie terrorystyczne w Pakistanie" - tak rozpoczyna się komunikat wydany przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych po zabiciu geologa w Pakistanie.

"Łączymy się w bólu z bliskimi zmarłego i przekazujemy im wyrazy głębokiego współczucia. Ufamy, że prowadzący od czterech miesięcy działania na rzecz oswobodzenia Polaka, Rząd Pakistanu zrobił wszystko, aby do tej tragedii nie doszło.

>>>Jarosław Kaczyński: Podniesienie ręki na Polaka kosztuje

Jednocześnie, kategorycznie żądamy od władz pakistańskich ujęcia sprawców tej zbrodni oraz ukarania ich z całą surowością, na jaką ten czyn zasługuje.

W duchu poszanowania podstawowych zasad humanitarnych, którymi kieruje się cała ludzkość, oczekujemy, iż władze pakistańskie doprowadzą do jak najszybszego odzyskania ciała zamordowanego i przekazania go rodzinie, poprzez polską ambasadę w Islamabadzie.

Zwracamy się także do społeczności międzynarodowej o jednoznaczne potępienie tej haniebnej zbrodni popełnionej na niewinnym człowieku oraz wzywany do dalszej solidarności w walce z terroryzmem" - czytamy w komunikacie.

>>>Lech Kaczyński: Uderzmy w terrorystów