Skandaliczne żarty Wojewódzkiego i Figurskiego? PiS: Oni wspierali PO

| Aktualizacja:
X

Goście Moniki Olejnik w Radiu Zet ostro skrytykowali audycję Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego, którzy w formie żartu sugerowali brutalne potraktowanie Ukraińskich pomocy domowych – wyrzucenie i zgwałcenie – po tym, jak ukraińscy piłkarze lepiej pokazali się w fazie grupowej Mistrzostw Europy niż reprezentacja Polski. Wszyscy zgodnie przyznali: Wojewódzki i Figurski powinni przeprosić.

- Jestem porażona tymi sformułowaniami. Nie przekonują mnie tłumaczenia, że oni mówią w cudzysłowie, że oni chcą przywołać polskie stereotypy. Ci panowie powinni skończyć z tego typu żerowaniem na istniejących stereotypach ras, płci, czy narodowości. To skandaliczna wypowiedź – powiedziała Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu z ramienia Ruchu Palikota

Marek Siwiec ocenił, że „dawno nie był tak wkurzony, jak kiedy przeczytał te siedem linijek”. – Coś takiego mógł powiedzieć ktoś, kto jest wyjątkowym arogantem jeśli chodzi o delikatne relacje polsko-ukraińskie. I tu nie chodzi o Wołyń, historię, UPA, tylko o godne potraktowanie setek tysięcy ludzi, którzy u nas pracują. Pan Wojewódzki ma u mnie dużo szacunku za walkę z polskim kołtunem, którą prowadzi celnie, ale tu zachował się jak ostatni idiota. Powinno paść dosadne słowo przepraszam – powiedział wiceprezes SLD – Mi jest wstyd.

Rzecznik prasowy PiS, Adam Hofman przypomniał, że zarówno Kuba Wojewódzki, jak Michał Figurski wspierali Platformę Obywatelską i Bronisława Komorowskiego w czasie wyborów i byli w komitetach poparcia. – Nie jestem w stanie zrozumieć, kto podjął decyzję o tym, że pan Figurski, który ma zarzuty prokuratorskie za rasistowskie wypowiedzi, prowadził mecze polskiej reprezentacji podczas turnieju UEFA, która walczy z rasizmem. Tu wielkie reklamy „Respect”, a tu wychodzi pan Figurski z mikrofonem i jest zaśpiewajłą przed meczem polskiej reprezentacji. To skandaliczne słowa – ocenił Hofman.

Dodał, że kiedy Wojewódzki i Figurski żartowali z katastrofy smoleńskiej, nikt nie protestował. – Gdzie wy wtedy byliście ze swoimi słowami krytyki? Dlaczego zmarłych można obrażać, a nie można Ukrainek? No sorry, zmarłych również nie wolno obrażać.

Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z PO powiedział, że za wybór Michała Figurskiego odpowiada UEFA, a rząd ani NCS nie miało z tym nic wspólnego. – To co ci panowie zrobili, to jest absolutna żenada. Nic tego nie usprawiedliwia. Nawet dobierając cytaty należy mieć olej w głowie, a nie pustkę, bo dobrano je skandalicznie źle i obraźliwie. Zgadzam się ze słowami Marka Siwca, że słowo przepraszam się należy – powiedział Protasiewicz – Przeprosiny należą się zarówno członkom rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, jak rzecznikowi Inspekcji Ruchu Drogowego i teraz Ukraińcom. Trzeba mieć klasę, a tu jej zabrakło.

- To nie jest brak klasy. To jest chamstwo – powiedziała Monika Olejnik. Zgodził się z nią Stanisław Żelichowski. – To było brutalne chamstwo, które nigdy nie powinno się zdarzyć.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Radio ZET
  • ~świrownia "mundrowatych moralistów"
   2012-06-24 13:32
   do~norbert2012-06-24 13:10

   ..."A ja się im nie dziwię.Przecież to wyborcy PO.
   Takich ma platforma niestety wyborców!! "...   Figurski i Wojewódzki w groteskowej formie cytowali język bandytów PIS-kiboli i taki był cel ich "kibolskiej sceny"...Ukraińcy mogli nie zrozumieć kontekstu ponurego żartu - należy ich przeprosić.
   Natomiast "polaczkowe" kołtuństwo , ponuractwo i brak poczucia humoru i dystansu do siebie SZCZEGÓLNIE WŚRÓD POLITYKÓW jest przysłowiowe...to nadęte jak balon bractwo bez cienia zwyklego uśmiechu z miną kota srajacego na pustyni niech nie poucza INNych
   a zajmie się sobą i swoim plugastwem jak ostatnio Jaroslaw Kaczyński który chlapnął listą morderstw przez Rzad. To dopiero groźne DEBILSTWO i PARANOJA kandydata do TWOREK.
   Figurski i Wojewódzki to przy Kaczynskim pikuś!
   "PISMAKI" jak małpy powtarzają za durnowatymi politykami ich bzdurne "mądrości"
  • ~easyrider
   2012-06-24 13:30
   Coś dziwnego jest w tej opinii? Wystarczy obejrzeć jakikolwiek odcinek Wojewódzkiego w TVN. Chyba nie zdażyło mu się jeszcze nie zrobić jakiejś "dowcipnej" "wrzutki" na temat PiS. Ot, jak było kiedyś - artyści zawsze z władzą, bo władza daje dobrze zarobić. Od czasu piosenki Kazika: "Wszyscy artyści..." niewiele się zmieniło.
  • ~mm
   2012-06-24 13:34
   Dowcipy prymitywnych chłopków z miasta, w ludowej gwarze zwanych głupkami wiejskimi, obnażyło swoje kompleksy w relacjach z kobietami oraz zboczone umiejętności i możliwości zaspokajania swoich potrzeb seksualnych, rozładowania swojego słabego popędu.

   Panie Nałęcz do, gzie im do Stańczyów?
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.