Koalicja i SLD obroniły Nowicką przed Palikotem

| Aktualizacja:
X

Wanda Nowicka zostaje wicemarszałkiem Sejmu. Ruchowi Palikota nie udało się zdobyć wystarczającego poparcia, by odwołać ją z prezydium. "Za" głosowało tylko 45 posłów.

Wanda Nowicka pozostaje wicemarszałkiem Sejmu. Posłowie nie zgromadzili wystarczającej większości do odwołania Nowickiej, po tym jak rekomendację dla niej wycofał Ruch Palikota. Za wnioskiem głosowało tylko 45 posłów - przeciw było aż 245, a wstrzymało się 13. Ostatnie dwa tygodnie były dla mnie bardzo ciężkie. Wynik głosowania traktuję jako przejaw solidarności ponadpartyjnej - dziękowała swym obrońcom posłanka.

Jako że Nowicka mówiła wcześniej, że podda się decyzji parlamentu i sama nie zrezygnuje, oznacza to, że Ruch Palikota nie będzie miał własnego wicemarszałka. Na to stanowisko - w przypadku odwołania Wandy Nowickiej - zgłoszona została kandydatura Anny Grodzkiej

Klub SLD jest otwarty na Wandę Nowicką, ale nie sądzę, by chciała przechodzić do nas czy do kogokolwiek innego. Mogłaby się narazić na kolejną falę krytyki ze strony kolegów - powiedział w TVN24 po głosowaniu Leszek Miller, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Do wpadki podczas głosowania przyznała się marszałek Ewa Kopacz. Wanda, wiesz, że od początku do końca trzymałam za ciebie kciuki - mówiła. Prawdopodobnie więc zagłosowała za odwołaniem Wandy Nowickiej.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR/media
  • ~zgryzliwy
   2013-02-08 10:19
   do Luka 1407 tylko patrzcie co sie z czlowiekiem moze zrobic jesli jest karmiony idiotyzmami gloszonymi przez kosciol KK Temu czlowiekowi tak pomieszalo sie w glowie ze juz nic nie pomoze jedynie leczenie w szpitalu dla wariatow .
  • ~Kopacz trzymała kciuki za N. czy G. vel Bęgowski?
   2013-02-08 10:19
   Ewa Kopacz w TVP Info: Moim marzeniem jest przeprowadzenie ewentualnej debaty nad powołaniem Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu w sposób pozbawiony emocji, z konkretnymi argumentami, z poszanowaniem wszystkich
  • ~smochy_bronx
   2013-02-08 10:18
   szkoda, że jak zwykle mówi się o tym, że jakaś partia odwołuje swojego marszałka a nie o tym, że grono nierobów przyznało sobie po 40000PLN premii na łebka, czyli tyle ile uczciwy, ciężko pracujący człowiek nie zarobi przez cały rok lub dwa.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.