Koalicja i SLD obroniły Nowicką przed Palikotem

| Aktualizacja:
X

Wanda Nowicka zostaje wicemarszałkiem Sejmu. Ruchowi Palikota nie udało się zdobyć wystarczającego poparcia, by odwołać ją z prezydium. "Za" głosowało tylko 45 posłów.

Wanda Nowicka pozostaje wicemarszałkiem Sejmu. Posłowie nie zgromadzili wystarczającej większości do odwołania Nowickiej, po tym jak rekomendację dla niej wycofał Ruch Palikota. Za wnioskiem głosowało tylko 45 posłów - przeciw było aż 245, a wstrzymało się 13. Ostatnie dwa tygodnie były dla mnie bardzo ciężkie. Wynik głosowania traktuję jako przejaw solidarności ponadpartyjnej - dziękowała swym obrońcom posłanka.

Jako że Nowicka mówiła wcześniej, że podda się decyzji parlamentu i sama nie zrezygnuje, oznacza to, że Ruch Palikota nie będzie miał własnego wicemarszałka. Na to stanowisko - w przypadku odwołania Wandy Nowickiej - zgłoszona została kandydatura Anny Grodzkiej

Klub SLD jest otwarty na Wandę Nowicką, ale nie sądzę, by chciała przechodzić do nas czy do kogokolwiek innego. Mogłaby się narazić na kolejną falę krytyki ze strony kolegów - powiedział w TVN24 po głosowaniu Leszek Miller, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Do wpadki podczas głosowania przyznała się marszałek Ewa Kopacz. Wanda, wiesz, że od początku do końca trzymałam za ciebie kciuki - mówiła. Prawdopodobnie więc zagłosowała za odwołaniem Wandy Nowickiej.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR/media
    Powered by ContentStream
    • ~zgryzliwy
      2013-02-08 10:19
      do Luka 1407 tylko patrzcie co sie z czlowiekiem moze zrobic jesli jest karmiony idiotyzmami gloszonymi przez kosciol KK Temu czlowiekowi tak pomieszalo sie w glowie ze juz nic nie pomoze jedynie leczenie w szpitalu dla wariatow .
    • ~Kopacz trzymała kciuki za N. czy G. vel Bęgowski?
      2013-02-08 10:19
      Ewa Kopacz w TVP Info: Moim marzeniem jest przeprowadzenie ewentualnej debaty nad powołaniem Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu w sposób pozbawiony emocji, z konkretnymi argumentami, z poszanowaniem wszystkich
    • ~smochy_bronx
      2013-02-08 10:18
      szkoda, że jak zwykle mówi się o tym, że jakaś partia odwołuje swojego marszałka a nie o tym, że grono nierobów przyznało sobie po 40000PLN premii na łebka, czyli tyle ile uczciwy, ciężko pracujący człowiek nie zarobi przez cały rok lub dwa.
    • ~edek
      2013-02-08 10:13
      Palikot może od dzisiaj nosić Tuskowi teczkę. Buhahahaha
    • ~PALIKOT II
      2013-02-08 10:22
      ŻĄDAM OD PALIKOTA, ABY WYDAŁ POLECENIE DLA ANNY GRODZKIEJ, ŻEBY SPRAWDZIŁA, CZY WANDA NOWICKA JEST KOBIETĄ ?
    • ~tyz
      2013-02-08 10:26
      nasuwa sie pytanie czy ta gawiedz sejmowa zdolna by byla nie odwolac ta pania gdyby RP nie proponowal Godzkiej.Ta gawiedz katolicka jeszcze nie dorosla aby byc na tyle tolarancyjna by akceptowac Grodzka.
    • ~mmm
      2013-02-08 10:37
      D Palikota - " nie rób komuś dobrze nie będzie Ci źle""
      Pani Nowicka ma krótką pamięć. Stosunek do niej posłowie wyrazili w pierwszym głosowaniu.
      Szkoda, że to koniec jej kariery parlamentarnej którą przecież zawdzięcza Palikotowi.
      Wyautowała się z walki o prawa kobiet.

      Nie zrozumiała że haniebnym jest przyjmowanie tak chorendalnie wysokich nagród nie tylko przez marszałków sejmu i senatu.
    • ~Zbulwersowana
      2013-02-08 10:29
      Kiedy wreszcie skończą się te szopki. W kraju jest tyle znaczących problemów, tymczasem Sejm rozważa, czy marszałkiem ma być pan Grodzki? Gdzie ja żyję? Sejm za znaczące sprawy w moim kraju ma związki partnerskie. Ludzie nie mają za co żyć! Nie ma pracy. Tymczasem muszę oglądać parę opętanych ludzi! Sejm ma być teatrem komediowym? Służyć debilom? Owszem nie widzę w moim kraju Kaczyńskiego, bo chociaż tyle już tylu na niego napluto, ale on wciąż nie wraca z księżyca. Wciąż chce żyć na planecie! Pierwszy i jemu podobnym łasym!
    • ~AJWAJ
      2013-02-08 10:29
      No to teraz Grodzka upije się z żalu i odda pierwszemu lepszemu z licznego grona jej adoratorów...
    • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
      2013-02-08 10:27
      Pani Grodzka powinna zostać marszałkinią jest elokwentna i odpowedzialna. Nie jak ta pazerna na kasę nowicka = - precz z nią, precz z komuną !!!