Zdaniem Ziobry, rząd Donalda Tuska, poza tym, że składa nieustanne zapowiedzi i obietnice nie robi nic, by zapewnić bezpieczeństwo zwykłym ludziom. Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny przyrównał szefa rządu do krowy, która dużo ryczy i mleka nie daje coraz bardziej okazując swoją bezradność i pokazując brak kompetencji, a co gorsza, brak woli rozprawienia się z bandytyzmem

Ziobro przypomniał, że Sejm głosami koalicji rządzącej odrzucił projekt zmian Kodeksu Karnego przygotowany przez jego ugrupowanie, który dotyczył ograniczenia możliwości zastosowania warunkowego zawieszenia wykonywania kary, jeżeli sprawca działał w warunkach recydywy.

Polityk przypomniał, że obecny minister sprawiedliwości Marek Biernacki głosował za odrzuceniem tego projektu. Zapowiedział, że złoży go ponownie do laski marszałkowskiej i zaapelował o jego poparcie.

Dziś doszło do spotkania ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego, szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i zastępcy Prokuratora Generalnego Marka Jamrogowicaz z Donaldem Tuskiem.

Po spotkaniu Sienkiewicz zapowiedział, że państwo zrobi wszystko, by izolować bandytów od zwykłych obywateli, a Marek Biernacki zapowiedział zmiany w Kodeksie karnym.

Do zebrania u premiera doszło po ostatnich wydarzeniach z udziałem grup kibicowskich. 

W sobotę fani Legii Warszawa doprowadzili do przerwania meczu w Łomiankach. Dzień później na plaży w Gdyni doszło do bijatyki pomiędzy pseudokibicami Ruchu Chorzów i meksykańskich marynarzy.