Rzecznik partii Adam Hofman mówił w radiowej Trójce, że na wtorkowym posiedzeniu nie było informacji zagrażających bezpieczeństwu państwa. Jego zdaniem, były natomiast takie, które mogły zagrażać "elitom III RP". Dlatego - w opinii posła - warto byłoby odtajnić wszystkie akta z tego posiedzenia. Jego zdaniem, ujawnieniu tych informacji towarzyszyłby szok podobny do tego po ujawnieniu afery Rywina.

Adam Hofman ponowił też apel o powołanie komisji śledczej w sprawie zaniechań III RP. Chodzi o sprawę ukrywania majątku małżeństwa Kwaśniewskich, o której Mariusz Kamiński miał mówić na tajnym posiedzeniu Sejmu.

Jego zdaniem, komisja powinna przede wszystkim sprawdzić, dlaczego sprawa ta została umorzona i dlaczego prokuratura zajęła się zamiast tego Mariuszem Kamińskim. W jego opinii, wniosek SLD o zbadanie CBA pod wodzą Kamińskiego to odwracanie kota ogonem.

Adam Hofman powiedział, że PiS pracuje jeszcze nad uchwałą w sprawie komisji i jest otwarty co do tematyki jej obrad. Ważne jest, by najpierw odtajnić akta z posiedzenia - zaznaczył rzecznik PiS.

CZYTAJ TAKŻE: Komisja śledcza ws. Kwaśniewskich? Schetyna: Trzeba to poważnie przeanalizować>>>

CZYTAJ TEŻ: Rozliczenia w PO za głosowanie nad Kamińskim. "Czujność została uśpiona">>>