Portal LifeNews przypomina, że od pewnego czasu w polskich mediach publikowane są zapisy rozmów czołowych polityków. Zwraca przy tym uwagę na fragmenty dialogu szefa MSZ Radosława Sikorskiego z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

Wśród cytatów z wypowiedzi polskiego dyplomaty wybijane są stwierdzenia dotyczące szkodliwego sojuszu Warszawy z Waszyngtonem i niskiej samooceny Polaków. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Agencja Ria Novosti zwraca uwagę, że wypowiedzi polskich polityków szkodzą interesowi Polski na arenie międzynarodowej. Dodaje też, że aż 48 procent Polaków opowiada się za dymisją rządu Donalda Tuska, a tylko 30 procent jest przeciwnych.

Wcześniej rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta" drwił z "afery podsłuchowej" sugerując, że kompromitujących nagrań dokonali albo Rosjanie, albo Marsjanie”.

- To nie jedyna rozmowa, którą nagrano w restauracji - można także przeczytać w gazecie. - Teraz politycy muszą szybko przypomnieć sobie z kim i o czym rozmawiali przy stole, bo wybory już za pasem - pada także stwierdzenie.