Rafał Rogalski pokusił się o ocenę Antoniego Macierewicza, szefa parlamentarnego zespołu do spraw wyjaśnienia okoliczności i przyczyn katastrofy smoleńskiej. Podkreślił, że poseł PiS bez wątpienia jest człowiekiem bardzo inteligentnym. - Wydaje się wiec, że nie powinien wierzyć w te wszystkie bzdury, ale z drugiej strony na podstawie osobistego doświadczenia z nim stwierdzam, że to patologiczny kłamca o umyśle podatnym na teorie spiskowe - mówi pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej w rozmowie z "Newsweekiem".

Mecenas, charakteryzując polityka PiS, stwierdził, że jest to klasyczny mitoman, który wymyśla tezę, szuka argumentów, by ją potwierdzić, a potem sam zaczyna wierzyć w to, co głosi. To zaś sprawia, że w swych wystąpieniach jest bardziej przekonujący.

Macierewicz jest człowiekiem o osobowości patologicznej. Nie mówię tego ot tak - to moja obserwacja wyniesiona z bezpośrednich kontaktów z nim. Prokuratura powinna go wezwać i przesłuchać w obecności biegłego psychologa, art. 192 Kodeksu postępowania karnego przewiduje taką możliwość - mówi Rogalski.

Zdaniem mecenasa, wątpliwości co do postrzegania rzeczywistości przez Macierewicza są w pełni uzasadnione. Pytany, czy wątpliwości te podziela również Jarosław Kaczyński, Rogalski odpowiedział jedynie: Prezes Kaczyński to bardzo bystry człowiek. Skory do uśmiechu.

ZOBACZ TAKŻE: "Męczeńska śmierć polskiej elity". Konferencja zespołu Macierewicza w piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej >>>