Mówiła, że powinniśmy dziś wyciągnąć wnioski z ideałów Solidarności. - Mamy jedną Polskę i jedną dumę z jej historii. "Solidarność" walczyła przeciwko monopolowi jednej partii, dzisiaj ta sama "Solidarność", którą próbuje zawłaszczyć sobie pan Duda, chce władzy tylko jednej partii - zaznaczyła.

W Gdańsku jest też wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. Złożyła kwiaty przy pomniku Anny Walentynowicz w Gdańsku Wrzeszczu. Mówiła, że nadal aktualne są postulaty sprzed 35 lat, dotyczące pracy, niskich zarobków i niesprawiedliwości społecznej. Jej zdaniem, rząd nie robi nic, by to zmienić.

To jest partia, która nie wypełnia swoich obowiązków wobec obywateli i dzisiaj politycy Platformy Obywatelskiej zamiast uczestniczyć w uroczystościach, zamiast przypominać o "Solidarności", przyjechali tutaj i w ramach kampanii wyborczej robią jakąś tam "ustawkę wyborczą" - mówiła Beata Szydło. Dodała, że szkoda się nad tym zastanawiać, gdy w Polsce jest tak dużo problemów i spraw, które wymagają rozwiązania.

Dziś na PGE Arenie o 15 odbędzie się posiedzenie rządu. Zajmie się między innymi "Programem ochrony brzegów morskich" oraz pomocą dla rolników poszkodowanych przez suszę.