Były główny prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Luis Moreno-Ocampo na zlecenie polskiego rządu i Macierewicza. "Pomogę odzyskać wrak tupolewa"

| Aktualizacja:

"Nie obiecałem polskiemu rządowi sukcesu, obiecałem tylko, że spróbuję pomóc" - wyjaśnia w rozmowie z Magdaleną Rigamonti były główny prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Luis Moreno-Ocampo.

wróć do artykułu
  • ~ds
    (2017-03-22 06:28)
    O ile dobrze wiem, to skuteczność Pana prokuratora nie była zbyt duża. Raczej więcej bicia piany niż realnych wyników.
  • ~antekpolicmajster
    (2017-03-22 05:11)
    Facet wygląda na poważną personę i mówi do rzeczy ! Nie zdziwiłbym się jak by się okazało że po profesjonalnej analizie głosów z kokpitu okazałaby się że Błasik gadał" śmiało zmieścisz się" i oraz ewidentnie zakłócał " sterylność kokpitu" i wywierał nacisk na pilotów. A następnie przyznał wiarygodność lub to co ustalił byłoby zgodne z tym co ustaliła komisja Milera- ale byłyby " jaja"!!! Kompletna flauta PIS-u ! To byłoby piękne! Ciekaw czy oni do tego dopuszczą! Czy zerwą umowę jak się zorientują ze nie idzie po ich myli! A to raczej pewne, bo nie szukaliby jakiś zagranicznych ekspertów jakby mieli twarde dowody w ręku! Ale to widać że ci " specjaliści z tej komisji to amatorzy , nie wiedzą nawet z której strony się do tego zabrać!
  • ~Harry Potter
    (2017-03-22 03:03)
    A może znajdzie Chociaż jeden dowód na to że to był zamach. A jak nie to może przynajmniej znajdzie dowód że to nie była wina Pilotów?
  • ~andre
    (2017-03-21 23:10)
    Przepraszam za dosadność mojego komentarza.Ten Pan i jego psychopatyczny zleceniodawca , w tej kwestii mają kompetencje co najwyżej do sprawdzenia czystości swoich gaci.
  • ~eddi
    (2017-03-21 09:15)
    Rosjanie byliby głupkami, gdyby oddali wrak..... przecież Antek znalazłby na nim natychmast, w sposób absolutnie pewny i ponad wszelką wątpliwość 1000kg trotylu i dziury po oczywiście rosyjskich kulach, (takie dziury mogą być tylko rosyjskie) które zestrzeliły samolot, to pewne
  • ~xxxxxxxxxxxx
    (2017-03-20 19:57)
    Może próbować, robi to za dużą kasę więc gościa rozumiem. Jednak jak Putin powie "nie" to nei ma takiej siły aktualnie na świecie by wrak odzyskać. Nasz rząd tego nie rozumie, no cóż by zrozumieć najpierw trzeba mieć rozum.
  • ~WAWA
    (2017-03-20 18:09)
    Kolejny sęp do Polskiej Kasy (chwilowo w rękach PiS).
  • ~Anka
    (2017-03-20 18:06)
    Ozz- ile ci placa pisd.....e TROLE za wpis,bo zauwazylam ,ze wszedzie sie wpisujesz, i jak zobacze Ozz, to juz wiem kogo wpis bedzie dotyczyel, BO TY NAWET PODANEGO ARTYKULU NIE KOMENTUJESZ tylko ciagle to samo wypisujesz, chyba na pamiec sie wyuczyles , jak twoj ukochany maliniak , ktory jezdzac po miastach we wszystkich mowi to samo, powinien teraz jezdzic po wsiach i tam swoje brednie glosic
  • ~🎪🎩 K i jego 🐒🐒🐒
    (2017-03-20 17:27)
    A może by tak ścignął Putina 😆
  • ~Jozek z Bieszczad
    (2017-03-20 15:44)
    Teraz minister da mu legalnie zarobic kase. A gdy juz Polscy beda miec dosyc i scigac za to co robił Antos Smolenski to ten pan pomoze mu gdy ucieknie do Argentyny
  • ~blu
    (2017-03-20 14:51)
    kocham te artykuły o smoleńsku, wtedy mogę się wypróżnić
  • ~Anodin
    (2017-03-20 10:47)
    Towarzyszka Rigamonti podnosi, że śledztwo się zakończyło ale właśnie Rosjanie (Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej) nie chcą oddać wraku gdyż wrak Tupolewa jest dowodem rzeczowym w śledztwie i że jego przekazanie stronie polskiej zostanie rozważone po zakończeniu dochodzenia
  • ~adam
    (2017-03-20 10:41)
    Odpowiedz Rosjan będzie tylko jedna ,Trwa dochodzenie w Rosji. Jakiś tam Argentyńczyk może Putinowi zmarszczyć coś tam.Popłynie kolejna kasa i na tym się skończy. Maciarka i Kaczyński oficjalnie podali że to wina Rosji i tym samym pożegnali się z wrakiem.
  • ~nadzór techniczny
    (2017-03-20 10:27)
    Wiele razy pozwalałem sobie na niewybredne komentarze pod adresem Macierewicza, krytykowałem gdzie tylko mogłem i jak mogłem, ale tym razem wydaje mi się że to pierwszy rozsądny krok z jego strony w tej sprawie. Oby tylko nie skończyło się jak z Komisją Wenecką.
  • ~keszelka
    (2017-03-20 10:24)
    No i co panie Piotrowicz?Jesteś za cienki dla Antka?Polska to ponoć suwerenny kraj a jakiś imigrant ma nas uczyć prawa?
  • ~Mona
    (2017-03-20 10:01)
    Nie padło pytanie, ile nas to będzie kosztować… A w kwestii świra, który pod różnymi tagami się uruchomił po siódmej rano - możesz bredzić o swoich "pejsatych uprzedzeniach", ale nie zagłuszysz, wraz z wynajętymi do tej roboty kumplami, prostej prawdy: Macierewicz nic nie udowodnił, wydał państwowe pieniądze na bandę lunatyków i teraz chwyta się kolejnych metod, by cokolwiek mieć w ręce… I za to, miejmy nadzieję, pójdzie kiedyś siedzieć...
  • ~Va Letz
    (2017-03-20 09:47)
    kolejny sexpert w naciąganiu!
  • ~Lipa
    (2017-03-20 09:43)
    No to Powodzenia ! A KTO ZA TO ZAPŁACI ?????????
  • ~Workel
    (2017-03-20 09:27)
    Ile i kto zapłaci za tę kupę złomu?
  • ~qxzQS
    (2017-03-20 09:01)
    Jak to ? To odzyskamy 2 wraki, bo Waszczykowski też chce odzyskać tylko przez MT. Byleby się nie pokłócili z Maciarewiczem komu oddać ten złom. A swoją drogą, gdy już odzyskają to gdzie go zakopią ? Na Wawelu ?

Może zainteresować Cię też: