Ustawa o sądownictwie da ministrowi sprawiedliwości władzę, o jakiej wszyscy jego poprzednicy mogli pomarzyć

| Aktualizacja:

Jeśli projekt ustawy o sądownictwie wejdzie w życie, minister sprawiedliwości otrzyma władzę, o jakiej wszyscy jego poprzednicy mogli pomarzyć. Pytanie, czy nie skończy się to jego odwołaniem.

wróć do artykułu
  • ~myszka miki
    (2017-07-21 04:17)
    A jak ten Ziobro poczuje sie silny, to moze aresztuje samego Kaczora? I co wtedy?
  • ~TFUj fan przez duze TFU !!!
    (2017-07-20 08:34)
    Szanowny Panie Grzegorzu Osiecki !!! (Czytelnicy, ZAPAMIĘTAJCIE to nazwisko koniecznie!!!) A może porówna pan tą "władzę", której min. Ziobro jeszcze NIE MA, z władzą, któą od wielu lat POSIADA PANI KANCLERZ MERKEL nad sędziami w Niemczech ?!?!?!?!?! Czy tak, jak pana pracodawca bedzie pan Polakom tłumaczył, ze Niemcy mogą mieć władzę nad sędziami, a POLACY DO TEGO JESZCZE NIE DOROŚLI ?????
  • ~Kat historii
    (2017-07-17 10:47)
    Elektorat PiS - u ,jest w trakcie popelniania samobojstwa rozszerzonego !.Kwestia czasu.
  • ~Do 500 plusow ujemnych
    (2017-07-17 10:45)
    Gdyby kon mial rozum to sobie bata na wlasna pupe nie ukrecil !.
  • ~Wittorio
    (2017-07-17 10:20)
    Zbysio musi uważać aby ta władza nie stanęła mu kością w gardle.Do pełni brakuje mu tytuł naczelnego klawisza.Panie Jarosławie niech pan wyhamuje,bo tylko patrzeć jak pański totumfacki przerośnie pana.Patrząc na spotkanie z Trumpem,można powiedzieć,że najważniejszym w PiS-ci jest pan tylko teoretycznie.Zalecam czujność.
  • ~Rtyui
    (2017-07-17 09:38)
    A może by tak szwabskie sługusy z Der dziennik napiszą jak są wybierani sędziowie w heimacie. Oczywiście napiszà pod warunkiem ze Gruppenfuhrer im pozwoli
  • ~Łodzianin
    (2017-07-17 09:19)
    Jak to nie mieli ? Mieli większą wystarczył telefon i już skład orzekający był dobierany do delikwenta.
  • ~skoblar
    (2017-07-17 09:14)
    Sędzia może być niezawisły ale nie bezkarny. Wiedzą to dobrze na Zachodzie Europy. To dlaczego u nas taki wrzask? Bo kasta boi się patrzenia jej na ręce. Brawo Ziobro! Za mordę ta sędziowska swołocz.
  • ~jarku, jarku,
    (2017-07-17 08:45)
    No to Jarek odpłaca pięknym
  • ~czytaj pismaku
    (2017-07-17 08:42)
    ...do pismak grzegorza osieckiego.....W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski
  • ~A. Salceson
    (2017-07-17 08:35)
    PiS to dziadostwo
  • ~Krystyna2016
    (2017-07-17 08:27)
    Ktoś musi ten bajzel po PRL posprzątać,a poprzednicy korzystali ze swoich wpływów w sądach przy chronieniu swoich kolesiów przestępców.PIS ma pełne poparcie zwykłych ludzi ,a opozycja tego zrozumieć nie jest w stanie.
  • ~yzx
    (2017-07-17 07:58)
    proszę nie kłamać: 1/pozostaje fundamentalna zasada niezawisłości sędziów, którzy jak poprzednio i teraz podlegają w zakresie orzekania tylko ustawom czyli min kodeksom karnym,cywilnym,administracyjnym.. 2/żaden prezes sądu tak jak obecnie czy poprzednio nie mógł nakazać składom sędziowskim wydanie takiego czy innego orzeczenia/wyroku/ 3/czy sądzicie że sędziowie w liczbie około 10 tyś to bezmyślna tłuszcza-proszę ICH NIE OBRAŻAĆ, ŻE BĘDĄ SĄDZILI WG WSKAZÓWEK ZIOBRY CZY INNEGO MINISTRA 4/ o zmianie organizacji czyli ustroju sądów mówią sami sędziowie od 1985r i co i nic nie zrobiono przez 30 lat 5/teraz zmiana prawa polega właśnie na jego organizacji CZYLI USTROJU SADÓW I NIE ODBIERA IM PRZYMIOTU NIEZAWISŁOŚCI I NIEZALEŻNOŚCI- WIEC JESZCZE RAZ NIE K Ł A M C I E
  • ~rtx80
    (2017-07-17 07:55)
    koniec demokracji coraz bliżej
  • ~wiesia
    (2017-07-17 07:51)
    buraczany ziobro z taką władzą, po zabójstwie Blidy powinien gnić w kazamatach
  • ~lanca_ster
    (2017-07-17 07:43)
    Ustawa daje władzę ministrowi tylko w nadzwyczajnych przypadkach np. w przypadku sędziego złapanego na przyjęciu łapówki. Inna droga usuwania takiego sędziego z zawodu trwa dłuuugo
  • ~Ryszard
    (2017-07-17 07:42)
    Platformeny te zadymiarze to jak flaki z olejem .
  • ~janusz
    (2017-07-17 07:36)
    Tak trzymaj za mordę KASTĘ i do roboty nierobów .
  • ~cała prawda
    (2017-07-17 07:13)
    troska o min. Ziobro ze strony pełowskiej swo.łoczy jest wzruszająca
  • ~mikołaj ze Sniny..
    (2017-07-17 07:00)
    Zbychu ,krótko ..tak trzymać.

Może zainteresować Cię też: