• Gaz w sali parlamentu Kosowa
  Nie pomogła policja, czy siły KFOR. Opozycja rozpyliła gaz łzawiący w budynku parlamentu Kosowa. W ten sposób chcą powstrzymać porozumienie między rządem a Serbią.
 • Policyjna kontrola po zamachach w Paryżu
  2
  Salah Abdeslam,ocalały zamachowiec z Paryża oszukał tajne służby państw Unii. Zdaniem francuskiego wywiadu mężczyzna zdołał przedrzeć się do Syrii.
 • Flaga NATO
  1
  Nie ma jeszcze decyzji o ewentualnym zaproszeniu Czarnogóry do NATO. Poinformował o tym w Brukseli sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Jutro w kwaterze głównej NATO rozpoczyna się dwudniowe spotkanie ministrów spraw zagranicznych Sojuszu. Jednym z tematów ma być kwestia przyjęcia Czarnogóry w poczet członków. Za przyjęciem opowiedzieli się już między innymi ambasadorzy krajów członkowskich NATO.
 • Władimir Putin
  9
  Turcja nie będzie przepraszać za zestrzelenie rosyjskiego bombowca, chce natomiast rozmawiać z Rosją. Tak mówił w Brukseli turecki premier. Ahmet Davutoglu spotkał się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.
 • Dariusz K.
  14
  Przyznał się już do trzech zabójstw, jednak prokuratorzy podejrzewają, że ofiar mogło być więcej. Media piszą o pierwszym polskim seryjnym mordercy, który wykorzystywał strefę Schengen, by uciekać przed sprawiedliwością. Dariusz K., ogolony na łyso młody mężczyzna, stał się już bohaterem tabloidowych mediów w całej Europie.
 • Watykan nocą
  Rozprawa w procesie o kradzież i rozpowszechnienie poufnych dokumentów dotyczących finansów Stolicy Apostolskiej trwała zaledwie 13 minut. Na prośbę nowego obrońcy jednej z oskarżonych, sąd dał mu tydzień na zapoznanie się z aktami sprawy. Następna rozprawa wyznaczona została na przyszły poniedziałek - 7 grudnia.
 • Paryż - Wieża Eiffla
  5
  W Paryżu rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Klimatyczna. Jej celem jest uzgodnienie kroków, które pozwolą na zmniejszenie tempa ocieplania się klimatu o dwa stopnie Celsjusza do końca tego stulecia.
 • Uzbrojony i zamaskowany mężczyzna
  5
  Wiadomo, że Polacy są cali i zdrowi. Jeden z uprowadzonych członków załogi drobnicowca "Szafir" zadzwonił do żony i potwierdził, że nic im nie jest. Kwota na okup za pięciu marynarzy jest już przygotowana - informuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej.
 • Beata Szydło
  1
  Premier Beata Szydło jest już na szczycie klimatycznym COP21 w Paryżu. Po 8.00 została powitana przez prezydenta Francji Francois Hollande'a i sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona.
 • Kreml
  5
  Rosja opublikowała "czarną listę" tureckich towarów. W sobotę prezydent Władimir Putin podpisał dekret nakładający sankcje na Turcję. W ten sposób Moskwa zareagowała na zestrzelenie rosyjskiego samolotu przez tureckie myśliwce.
 • Donald Tusk i Beata Szydło
  7
  2
  Grupa unijnych krajów najbardziej dotkniętych kryzysem migracyjnym mobilizuje siły. Przed wczorajszym szczytem Unia Europejska - Turcja przywódcy ośmiu krajów Europy Zachodniej spotkali się, by rozmawiać o przyjęciu grupy syryjskich uchodźców z Turcji. To Niemcy, Austria, kraje Beneluksu, Szwecja, Finlandia i Grecja. Ponadto wewnątrz Unii tworzy się trzon krajów, które pieniędzy dla uchodźców szukają w unijnych funduszach.
 • Szczyt Unii Europejskiej
  16
  9
  Jest porozumienie Unii Europejskiej z Turcją o współpracy w walce z kryzysem migracyjnym. Decyzję ogłoszono na zakończenie szczytu w belgijskiej stolicy. Bruksela ma nadzieję, że władze w Ankarze zatrzymają falę imigrantów, którzy próbują dostać się do Europy.