• Imigranci
  3
  Francuscy ratownicy uratowali czterech imigrantów płynących pontonem do Wielkiej Brytanii. Uciekali oni z obozu w Dunkierce, gdzie - oprócz Calais - koczuje najwięcej uchodźców chcących się przedostać na Wyspy.
 • Angela Merkel
  10
  3
  Zwolennicy antyimigracyjnego ruchu Pegida domagali się w Dreźnie dymisji kanclerz Angeli Merkel. Przeciwko przyjmowaniu uchodźców demonstrowało na ulicach stolicy Saksonii około pięciu tysięcy osób.
 • Dmitrij Miedwiediew
  Rosyjscy ministrowie nie są już w kierownictwie rządzącej partii. W Moskwie odbył się zjazd "Jednej Rosji", a obradom przewodniczył premier Dmitrij Miedwiediew. Szef rządu, zwracając się do delegatów podkreślił, że "Jedna Rosja" jest "politycznym zapleczem Władimira Putina".
 • Obóz dla uchodźców w Dunkierce we Francji
  Turcja ma moralny i prawny obowiązek przyjmowania syryjskich uchodźców - uważają szefowie dyplomacji państw Unii Europejskiej. Obecna sytuacja na granicy turecko-syryjskiej była jednym z tematów ministerialnych obrad w Amsterdamie. Brał w nich też udział turecki minister Mevlut Cavusoglu.
 • Syryjscy uciekinierzy w rejonie granicznego miasta Bab al-Salam
  3
  1
  Polska rozważa udzielenie pomocy Macedonii w zmaganiu z napływem migrantów. O tym, jak wspierać kraj, przez który coraz więcej uchodźców przedostaje się z Grecji w głąb Unii, rozmawiali dziś w Amsterdamie ministrowie spraw zagranicznych krajów Wspólnoty i Bałkanów Zachodnich. Niektórzy szefowie dyplomacji wskazywali, że z powodu zaostrzenia się walk wokół Aleppo możliwa jest nowa fala uchodźców z Syrii do Europy.
 • 9
  Przed sądem w zachodnioniemieckim Hanau rozpocznie się w kwietniu proces byłego strażnika w obozie Auschwitz. 93-letni obecnie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.
 • Syryjscy uciekinierzy w rejonie granicznego miasta Bab al-Salam
  6
  1
  Syryjczycy szturmują granicę z Turcją. Około 20 tysięcy osób próbuje wydostać się z kraju przez zamkniętą granicę do Turcji. Wszystko po tym, jak wojska prezydenta Baszara al-Asada rozpoczęły atak na pobliskie miasto Aleppo, kontrolowane dotychczas przez grupy rebeliantów.
 • Niemiecka policja
  11
  6
  Prawie jedna trzecia Niemców uważa, że policja powinna mieć prawo strzelania do uchodźców nielegalnie przekraczających niemiecką granicę. Takie wyniki przynoszą badania przeprowadzone przez instytut YouGov, o których informuje niemiecka agencja prasowa DPA.
 • Korea Północna
  1
  Pjongjang zmienia termin wystrzelenia satelity. Północnokoreańskie władze poinformowały, że dojdzie do tego pomiędzy 7 a 14 lutego, czyli w okresie, kiedy w wielu krajach Azji Północno-Wschodniej obchodzone są święta noworoczne.
 • Trzęsienie ziemi na Tajwanie
  1
  Potężne trzęsienie ziemi na Tajwanie. W sobotę rano czasu miejscowego wstrząs o sile 6,4 stopnia w skali Richtera nawiedził południową część wyspy. W miejscowości Tainan runęło wiele budynków. Jest co najmniej 7 ofiar śmiertelnych i kilkaset osób rannych.
 • Samolot Boeing 747 startuje
  39
  18
  W tym artykule nie padnie nawet słowo o Smoleńsku. Będzie za to o wiązkach energii strącających samoloty, o spisku producentów środków do prania i hodowli wirusów w rządowych laboratoriach. Czyli o tym, czym karmią się teorie spiskowe.
 • Pacyfikacja protestów na Majdanie. Snajper przy karabinie
  22
  2
  Ukraińska prokuratura i służba bezpieczeństwa znalazły broń, z której strzelano do protestujących na Majdanie. Szefowie tych instytucji poinformowali o tym prezydenta Petra Poroszenkę. Zbliża się druga rocznica krwawych wydarzeń podczas ukraińskiej Rewolucji Godności.