Jest termin! Papież ogłosił, kiedy Jan Paweł II zostanie świętym

| Aktualizacja:
X

Papież i kardynałowie w czasie konsystorza w Watykanie ustalili datę kanonizacji Jana Pawła II. Polski papież zostanie ogłoszony świętym w niedzielę Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia 2014 roku.

Choć wierni są przekonani o świętości Jana Pawła II, prawo kanoniczne wymaga, żeby zostało to potwierdzone formalnie - wyjaśnia kapucyn ojciec Gabriel Bartoszewski. Podczas specjalnego obrzędu papież ogłosi, że Jan Paweł II jest świętym i może się cieszyć kultem w całym Kościele. - Jako błogosławiony mógł być czczony tylko lokalnie - dodaje zakonnik.

Kanonizacja Jana Pawła II będzie najszybszą w najnowszej historii Kościoła. Benedykt XVI otworzył cały proces już 11 dni po śmierci swego poprzednika. - Dla nas Polaków, kanonizacja , to będzie wyjątkowe wydarzenie - dodaje ojciec Gabriel Bartoszewski.

Kapłan ufa, że po za popularyzacją postaci i nauczania papieża przyniesie nam także korzyści duchowe. - Wierzymy, że znajdą się tacy, którzy będą chcieli naśladować jego cnoty - mówi ojciec Bartoszewski.

Udostępnij na Facebooku
  • ~gral
   2013-09-30 09:54
   do faszywego Wiesia ateisci nie cierpia jak hierarchia kk wlazi z buciorami w zycie ludzi niewierzacych i narzuca swoje prawa i rzada respektowania ich.Nie chwal sie ile to jest katolikow moze 90 % jest zarejestrowanych w waszych kartotekach ale uczeszczajacych jest okolo 40% Pomalu w tych waszych buznicach beda odbywaly imprezy rozrywkowe jak dzieje sie juz w panstwach zachodnich
  • ~Wiesio-13 bicz na PISmatolki
   2013-09-30 09:32
   Skąd się bierze ta wściekłość , nienawiść już nie skrywana
   w wypowiedziach antyklerykałów i ateistów do katolików
   i kościoła powszechnego.
   Z bezsilności i wyobcowania ,z braku poczucie jedności ze społeczeństwem w którym przyszło tym odmieńcom ateistom żyć.

   Angażują się na różne sposoby inicjują różne ,, przedsięwzięcia'' a tu nic.
   Katolików nic nie rusza ,i jest ich tyle ile było czyli 90%.

   KOŚCIÓŁ KATOLICKI BYŁ , JEST I BĘDZIE POTĘGĄ .

   Psy ( ateiści) szczekają a karawana idzie dalej.
  • ~gral
   2013-09-30 09:29
   do Klebowisko ty lepiej zainteresuj sie katolickim fanatyzmem w wyniku czego KK ma na sumieniu tysiace a moze miliony ludzi zamrdowanych w kazniach inkwizycji spalonych na stosach czy tez niewinnych ludzi ktorzy nie chcieli przyjac katolickiej wiary narzuconej sila.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.