Jest termin! Papież ogłosił, kiedy Jan Paweł II zostanie świętym

2013-09-30 10:50 | Aktualizacja: 10:56
Jan Paweł II

Jan Paweł II / Shutterstock)

Papież i kardynałowie w czasie konsystorza w Watykanie ustalili datę kanonizacji Jana Pawła II. Polski papież zostanie ogłoszony świętym w niedzielę Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia 2014 roku.




Choć wierni są przekonani o świętości Jana Pawła II, prawo kanoniczne wymaga, żeby zostało to potwierdzone formalnie - wyjaśnia kapucyn ojciec Gabriel Bartoszewski. Podczas specjalnego obrzędu papież ogłosi, że Jan Paweł II jest świętym i może się cieszyć kultem w całym Kościele. - Jako błogosławiony mógł być czczony tylko lokalnie - dodaje zakonnik.

Kanonizacja Jana Pawła II będzie najszybszą w najnowszej historii Kościoła. Benedykt XVI otworzył cały proces już 11 dni po śmierci swego poprzednika. - Dla nas Polaków, kanonizacja , to będzie wyjątkowe wydarzenie - dodaje ojciec Gabriel Bartoszewski.

Kapłan ufa, że po za popularyzacją postaci i nauczania papieża przyniesie nam także korzyści duchowe. - Wierzymy, że znajdą się tacy, którzy będą chcieli naśladować jego cnoty - mówi ojciec Bartoszewski.






Źródło: IAR
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 33
  • ~aga2014-04-04 13:08

    witam kiedy bedzie wiadomo czy to bedzie wolny dzien od pracy

  • ~Papkin2013-10-04 09:22

    Bedzie u sw. Piotra za ciecia robil , tu na ziemi w zamiataniu nikt inny nie mogl mu dorownac ...

  • ~Konrad Wallenrod2013-10-01 11:36

    Konrad pracuje do poznej godziny w nocy,to nie moja wina ,ze ziemia jest kula.Bedac na emeryturze pracuje dalej spolecznie,mam dwa komputery i rozmawiam z ludzmi z USA i z Europy.Oczywiscie rano dosypiam do godziny czasem dziewiatej,a wczesniej sypialem kilka lat po cztery do pieciu godzin na dobe. U mnie jest teraz godzina siodma trzydziesci szesc wieczorem za niedlugo bedzie przesuniecie czasu. jeszcze jedna sprawa za to co mnie spotkalo w zyciu z powodu komunizmu i drugiego dziadostwa Solidarnosci,mam prawo pisac.

  • ~0072013-09-30 20:12

    Moze on juz jest swiety i nie trzeba tego oglaszac ?

  • ~dziadek2013-09-30 19:50

    Czy to ważne kiedy ogłoszą "świętym" - raczej chyba ważne czy jest


    Św. Antoni w Padwie jest rozczłonkowany na "czynniki pierwsze" - nie życzę następnym

    Wolę takim świętym nie być

  • ~niewierny2013-09-30 19:39

    czy każdy katolik może zamówić sobie nowego bozia? Ile płącicie za nowe bozie?

  • ~zona oficera2013-09-30 18:13

    Przykro to czytac ,gdzie Ci ludzie zyja ? Czy maja swiadectwa lekarkie ze z nimi wszystko dobrze ?Wiara to wielka sila trwa od poczatku Swata to tez wielka tajemnica wiary ,nie widzimy Jej nie dotykamy ale jest jak powietrze i wiatr ktory porusza a jest niewidoczny,ale wyczuwalny .Oni sa jak glony trujace...Kropla dziekciu zniszczy beczke miodu i tak jest z naszym Narodem...

  • ~@2013-09-30 16:26

    @Sasza Jobtwojumac alias Konrad Wallenrod
    ---
    Ktora mamy teraz godzine w Australii, niby Australiczyku ? Czy ty nigdy od wielu lat w Australii nocami nie spisz ?
    Jaka tam pogoda w Krasnojarsku ?

  • ~kur2013-09-30 16:20

    temu Gilowi pomylily sie kraje myslal ze jest w Polsce i brdzie rzadzil i wtracal sie wewnetrzne sprawy obcego panstwa Tylko u nas uchodzi tym czrnuchom na sucho wtracanie sie i krytykowanie rzadu.

  • ~Konrad Wallenrod2013-09-30 16:08

    re: Graf.Ja mialem okazje przezyc kilka strasznych momentow w moim zyciu.Wiem jak sie umiera,mialem okazje miec spotkanie z tym czego nie widzimy,slyszalem trzykrotnie glos ,ktory do mnie przemowil podobnie jak do sw.Pawla Apostola.Moj ojciec ma 89 lat i zyje ,a w imie Pana Jezusa Chrystusa zostal w mgnieniu oka uleczony z raka cwierc wieku temu.Sam dotykalem tego guza a byly przerzuty po calym ciele,lekarze nie potrafili tego zrozumiec,oni poumierali a moj ojciec zyje.Mnie sie wydawalo ,ze majac dobra edukacje potrafie wszystko zrozumiec,odwrotnie bylem glupi.Bog dal mi laske poznania drogi zbawienia,a jest nia tylko sam Syn Bozy Pan Jezus Chrystus,On dostal od Boga Ojca wladze dokonywania sadu,On jest Glowa Kosciola Bozego zbudowanego z serc ludzkich.Konrad przepisujac wersety z Biblii wlasciwie jest na sluzbie Bozej bez zaplaty z rak ludzkich.Ludzie w zasadzie placa mi za moja prace wulgaryzmami,pomowieniami,dorabiaja mi zyciorysy i to wlasnie jest zgodne z Biblia.Za gloszenie prawd Bozych mamy byc przesladowani do konca swiata.Amen.Zabieram glos w sprawie katastrofy w Smolensku poniewaz juz mam dosc klamstw prezesa i jego swity,i tu nie chodzi mi o walke polityczna,ktora w zasadzie nic nie zmieni.Daleki jestem od gloryfikacji PO i reszty areny politycznej.Faktycznie to dziekuje Bogu za to co mnie spotkalo,chociaz koncowke zycia mam dobra,mieszkam wsrod wspanialych,dobrych ludzi,slucham radia chrzescijanskiego gdzie mowi sie o nauce zawartej w Biblii,slucham fantastycznej muzyki,mam kilka programow w TV i to chrzescijanskich.O tym w Polsce zalewanej jadem katolicyzmu i rusofobii i nienawisci do wszystkiego i wszystkich jest to nie dopomyslenia.Narod Polski jest w podwojnej niewoli,kto ma rozum to wie o czym pisze.