Jest termin! Papież ogłosił, kiedy Jan Paweł II zostanie świętym

| Aktualizacja:
X

Papież i kardynałowie w czasie konsystorza w Watykanie ustalili datę kanonizacji Jana Pawła II. Polski papież zostanie ogłoszony świętym w niedzielę Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia 2014 roku.

Choć wierni są przekonani o świętości Jana Pawła II, prawo kanoniczne wymaga, żeby zostało to potwierdzone formalnie - wyjaśnia kapucyn ojciec Gabriel Bartoszewski. Podczas specjalnego obrzędu papież ogłosi, że Jan Paweł II jest świętym i może się cieszyć kultem w całym Kościele. - Jako błogosławiony mógł być czczony tylko lokalnie - dodaje zakonnik.

Kanonizacja Jana Pawła II będzie najszybszą w najnowszej historii Kościoła. Benedykt XVI otworzył cały proces już 11 dni po śmierci swego poprzednika. - Dla nas Polaków, kanonizacja , to będzie wyjątkowe wydarzenie - dodaje ojciec Gabriel Bartoszewski.

Kapłan ufa, że po za popularyzacją postaci i nauczania papieża przyniesie nam także korzyści duchowe. - Wierzymy, że znajdą się tacy, którzy będą chcieli naśladować jego cnoty - mówi ojciec Bartoszewski.

Udostępnij na Facebooku
    Powered by ContentStream
    • ~gral
      2013-09-30 09:54
      do faszywego Wiesia ateisci nie cierpia jak hierarchia kk wlazi z buciorami w zycie ludzi niewierzacych i narzuca swoje prawa i rzada respektowania ich.Nie chwal sie ile to jest katolikow moze 90 % jest zarejestrowanych w waszych kartotekach ale uczeszczajacych jest okolo 40% Pomalu w tych waszych buznicach beda odbywaly imprezy rozrywkowe jak dzieje sie juz w panstwach zachodnich
    • ~Wiesio-13 bicz na PISmatolki
      2013-09-30 09:32
      Skąd się bierze ta wściekłość , nienawiść już nie skrywana
      w wypowiedziach antyklerykałów i ateistów do katolików
      i kościoła powszechnego.
      Z bezsilności i wyobcowania ,z braku poczucie jedności ze społeczeństwem w którym przyszło tym odmieńcom ateistom żyć.

      Angażują się na różne sposoby inicjują różne ,, przedsięwzięcia'' a tu nic.
      Katolików nic nie rusza ,i jest ich tyle ile było czyli 90%.

      KOŚCIÓŁ KATOLICKI BYŁ , JEST I BĘDZIE POTĘGĄ .

      Psy ( ateiści) szczekają a karawana idzie dalej.
    • ~gral
      2013-09-30 09:29
      do Klebowisko ty lepiej zainteresuj sie katolickim fanatyzmem w wyniku czego KK ma na sumieniu tysiace a moze miliony ludzi zamrdowanych w kazniach inkwizycji spalonych na stosach czy tez niewinnych ludzi ktorzy nie chcieli przyjac katolickiej wiary narzuconej sila.
    • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
      2013-09-30 10:21
      Ja zawsze maczam palce śliną i trochę nawilżyć sobie odbycik. Nie brzydze sie by wsadzić sobie troszkę tam zaśliniony paluszek, cztery tyle ile mogę . On powinien też mieć nawilżonego penisa, więc albo zrób mu loda przed stosunkiem ale nie do końca tylko po to by zaślinić mu penisa. Zaśliń mu go mocno, albo niech napluje sobie na ręcę i sam sobie zaślini. Wiem, że to co piszę może wydawać się śmieszne, ale to jest poważne.
      Następnie powinien po trochu Ci wsuwać go najlepiej na pieska, aby opór był mniejszy. Jak zaboli mocno to niech wysunie i znowu naśliń sobie odbycik, on penisa i znowu niech wpycha i tak 3-4 razy i gwarantuje, że może zmieścić Ci całego nawet 20cm. Ja jestem szczupły i mam małą pupcie bez problemu mieszczę 39 cm. Warto się przełamać.
    • ~rmf
      2013-09-30 10:25
      WULGARNE KUNDELKI - nie uczono was tolerancji religijnej w tym POmatolskim ciemnogrodzie??

      NIE WAZS TEMAT - ZAMKNAC OHYDNE, CHAMSKIE MORDY - AMEN!
    • ~gral
      2013-09-30 10:39
      do faszywego Wiesia nie porownoj debilu KK z rezimami jakie zaistnialy na tym swiecie zbrodniarze tacy jak Hitler Stalin zostali osadzeni przez ludzkosc Kk do dnia dzisiejszego nie przyznaje sie do swych zbrodni i udaje swietego .A odnosnie zbrodniarzy z pod znaku krzyza nie ustepuja tym nie katolickim np.Truman ,Busch Pinochet wielu dyktatorow Ameryki Poludniowej Ks TIso bandyci horwacy nie mowiac o krzyzowcach ktorzy dokonywali rzezi nawet na nie winnych ludziach A znasz taka wypowiedz papieza ktora byla skierowana do krzyzowcow 'zabijac wszystkich Bog rozpozna swoich "Oto kredo katolicyzmu.
    • ~@gral, psychol wiesio i sPOlka
      2013-09-30 10:29
      POmyliliscie strony internetowe ZBOCZKI!

      Wystarczy stanac POd latarnia i tam oglaszac swoje 'kompetencje'!
    • ~Kłębowisko ateistycznych żmij
      2013-09-30 09:17
      I tu dzisiaj nie tylko dzisiaj pod tym artykułem jak pod każdym
      o Kościele Katolickim będziemy mogli czytać wypowiedzi pełne jadu
      mowy nienawiści ,obelg pomówień .
      Stopień degeneracji i zdziczenia antyklerykałów w Polsce osiąga
      per maksimum.
      Powszednim chlebem jest wzywanie do eliminacji fizycznej ,,likwidacji''
      zamknięcia w obozach katolików.

      Czytać i ,,podziwiać'' do czego może prowadzić fanatyzm antyreligijny .
    • ~Fakt
      2013-09-30 09:05
      No - kolejny temacik dla TANICH OPLUWACZY RELIGII!

      'ziomale' - skad w was tyle JADU NIENAWISCI???

      Nikt nikogo nie przymusza do religii, a kultura wymaga by uszanowac wierzenia drugiego czlowieka.

      KULTURE TA WYPADA WPIERW POSIADAC!

      IMBECYLE - OSMIESZACIE WYLACZNIE SIEBIE!
    • ~LEKARZ
      2013-09-30 07:21
      O ILO TO JEST WARTE TO MOGA ODRAZU JARKA I RYDZYKA KANONIZOWAC