Widzieliśmy realizację tej strategii na wschodzie Ukrainy. Zaczynamy dostrzegać to zjawisko w Mołdawii i w Naddniestrzu. Chodzi o "zielone ludziki", które obserwowaliśmy na Krymie - cytuje generała Breedlove'a Polska Agencja Prasowa. 

Dowódca przemawiał podczas poniedziałkowej dyskusji w Radzie Atlantyckiej. – założonym w 1961 roku think tanku zajmującym się m.in. promowaniem stosunków międzynarodowych w obrębie wspólnoty euroatlantyckiej.

CZYTAJ DALEJ: Rosyjska gazeta: Budżet może się zawalić. Przez ropę...>>>

Naczelny dowódca NATO w Europie powiedział, że Sojusz wie już, w jaki sposób Rosja prowadzi wojnę hybrydową i dlatego należy opracować strategię powstrzymywania takich działań.

Na razie NATO nie ma określonej strategii postępowania w państwach znajdujących się poza jego strukturami i nie będącymi członkami Federacji Rosyjskiej – dodał.

Naddniestrze jest autonomicznym regionem, który oderwał się od Mołdawii w latach 90. De facto jest kontrolowany przez Rosję i władze Mołdawii obawiają się, że krymski scenariusz w ich przypadku się powtórzy i Rosja wykorzysta po ras kolejny pretekst w postaci rosyjskiej mniejszości.