- Wszystko pozostaje tak jak było - startujemy jutro zgodnie z planem - zapowiedział Feliks Czerniachowski, wiceszef klubu "Nocne Wilki" w rozmowie z agencją prasową Interfax. Nie wyjaśnił, jaką trasę chcą obrać motocykliści.

Sympatyzująca z Władimirem Putinem grupa zamierza rajdem z Rosji do Niemiec uczcić rocznicę zakończenia II wojny światowej. Polski MSZ przekazał Rosji notę, w której odmówił udzielenia zgody na wjazd rosyjskich motocyklistów na terytorium naszego kraju. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Jednocześnie podkreśla, że decyzja ta nie ma charakteru politycznego, a wynika jedynie z przesłanek formalnych. Rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski powiedział dziennikarzom, że nota z prośbą o ułatwienie przejazdu "Nocnym Wilkom" była nieprecyzyjna. Resort kilkukrotnie prosił stronę rosyjską o uzupełnienie informacji. Marcin Wojciechowski dodał, że inne grupy uzyskały stosowne zgody - chodzi o rajdy Grupy Rekonstrukcyjnej, Weteranów oraz motocyklistów w ramach delegacji Obwodu Kaliningradzkiego do Braniewa. MSZ zapewnia, że otrzymają one odpowiednią pomoc.