"Le Figaro": Kaczyński jest "chłopcem do bicia na dzisiaj", ale "rozgrywkę prowadzi" Orban

"Le Figaro" wzywa w piątek "wielkich Europy" do wzięcia pod uwagę "aspiracji młodszych braci ze Wschodu" i zwraca uwagę na tworzącą się przepaść między Wschodem a Zachodem. Zaznacza jednak, że "w kwestii sprawiedliwości i wolności słowa nie może być ustępstw".

wróć do artykułu
  • ~czarek z małkinii
    (2018-01-12 16:59)
    Ponoć kaczka pogonił antosia bo mu za bardzo przechodzonych chłopców swatał, zobaczymy jakie ciacha będzie mu podrzucał płaszczak.
  • ~nono
    (2018-01-12 15:16)
    totalna glupota, bez sensu artykul, autor nie wie co pisze, slaba orientacja w temacie
  • ~Zimno i mroznie znowu w Norwegii
    (2018-01-12 15:04)
    W Le Figaro chyba dzisiaj le*watywy przed bazgraniem tych bzdet sobie nie zrobili.... :))))
  • ~Ja(bis),
    (2018-01-12 15:42)
    Oj kombinują dziennikarzyny jak stado koni PO górkę ! Żenada żabojadów, no ale jak się ma kupli POkroju ryżej m./,/,/endy to co tu się dziwić !
  • ~mlody asesor
    (2018-01-12 15:29)
    uwazam, ze mamy do zalatwienia 3 sprawy zatrzymania marksitowskiej Unii - niedopuszczenie do zwierzchnosci tzw.prawa europejskiego na naszym, niedopuszczenie do jakiejkolwiek imigracji obcych kulturowo i cywilizacyjnie, niedopuszczenie do wprowadznia finasowego knebla w postaci euro. Te 3 zagadnienia powinny byc polska narodowa racja stanu -kazdy atak na te wartosci uwazac za przetepstwo kryminalne.
  • ~Polak, a nie jakieś Eurocośtam
    (2018-01-12 15:55)
    Na szczęście w Polsce nie panuje tak wielka lewacka "wolność słowa", jak w byłej Francji, więc wiadomości o narodowości sprawców zamachów terrorystycznych w całej Euroarabii Zachodniej ogłaszane są tu z dużo mniejszym opóźnieniem. A jeśli chodzi o supermarkety i tzw. "fundusze europejskie", to gdyby w imię tzw. "integracji europejskiej" Polska nie musiała wygasić swojego byłego przemysłu i handlu oraz gdyby zakręciła swój kurek dla dojących ją zachodnich supermarketów, montowni i korporacji, to by wyszła na tym dużo lepiej, niż na "niezbędnych do życia" fontannach, aquaparkach i autostradach donikąd z "dotacji unijnych" (dotowanych z polskich składek), tak samo jak bez "dotacji unijnych" w POstaci "kwot uchodźców".
  • ~Tomek z W-wy
    (2018-01-12 15:25)
    Dla zrozumienia motywów wypowiedzi i działania Jarosława Kaczyńskigo trzeba koniecznie zapoznać się z charakterystyką pana prezesa, którą naszkicował .... Jarosław Gowin !! w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" w lipcu 2012 roku ,: "To stuprocentowy cynik(...). Fanatyczna wiara w słuszność celów usprawiedliwia w jego oczach sięganie po dowolne środki.Nie ma w polskiej polityce człowieka równie bezwzględnego jak on". Tak, to ten sam Jarosław Gowin, który dzisiaj łasi się do Kaczyńskiego,patrzy mu z psią pokorą w oczy i licytuje się z Kaczyńskim w nienawiści do Tuska, przechwala się wobec wszystkich tym, że to on wymyślił Saryusza Wolskiego jako kontrkandydata Tuska. Za co Gowin tak nienawidzi Tuska? Czy za to że Tusk zrobił go ministrem sprawiedliwości w swoim rządzie? Chyba za to, że Tusk pokonał go w wyborach przewodniczącego Platformy. Widać z tego, jak mali są ludzie występujący przeciwko Tuskowi!!! Do partii Gowina powinien wstapić Saryusz Wolski. Obu panów łączy nienawiść do Tuska za przegrane wybory.
  • ~Jula
    (2018-01-12 16:16)
    Jarek to wogole worek treningowy,lecz jemu sie wydaje ,ze jest trenerem.Niestety choroba sie posuwa.
  • ~ostjan
    (2018-01-12 15:24)
    Dziennikarz Le Figaro pisze co wie, a wie niewiele. Tu nie chodzi o wielokulturowość, ani "aspiracje młodszych braci ze Wschodu". Chodzi o autorytarny system władzy, który chcieliby wprowadzić i wprowadzają rządzący wschodniej Europy. Chcą otrzymywać wsparcie finansowe z Unii, ale nie chcą przestrzegać unijnych traktatów dotyczących zasad demokracji.
  • ~Ja(bis),
    (2018-01-12 16:24)
    jaki z jarka chłopiec...to stara dziadyga...
  • ~timer gaz
    (2018-01-12 16:31)
    "Le Figaro" jak Francuzka ulicznica.
  • ~?
    (2018-01-12 18:52)
    Czy ten artykuł napisał Le Figaro Pan Michnik PO pijanemu ?
  • ~ja ja wol
    (2018-01-12 18:50)
    POdwójna lewatywa by się Le Figaro przydała !
  • ~Andre
    (2018-01-12 18:10)
    .....figaro tak jak der dziennik od szkopa wydawcy judzi i szczuje....
  • ~le citoyen
    (2018-01-12 20:12)
    Le Figaro znaczy dla mnie zero. Ciemnote niech wciskaja ludziom u siebie we Francji.
  • ~jano
    (2018-01-12 20:44)
    Francuzi tyle wiedzą o Polsce ile Polacy o Azerbejdżanie. Wiem to z autopsji.
  • ~prawda zawse zwycięży
    (2018-01-12 18:18)
    Panie Premierze dużo zdrowia i dużo siły w budowaniu Polski Prawdy
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-01-13 09:48)
    Prezes zaczyna chodzić na pasku tzw. ZACHODU. WSTYD i HAŃBA.Gdzie jest DOBRO Narodu,o które walczono????????? Dwa lata temu OSZUKAŁ Elektorat Narodowo-Katolicki. Ale to już OSTATNI Raz.
  • ~@ 'z żalem wspomina czasy,...'
    (2018-01-13 03:28)
    @ "z żalem wspomina czasy, gdy "UE przypominała klub, w którym przestrzega się przepisów"." - Były to jednak zupełnie inne czasy! - Czasy, w których i te "przepisy" były zupełnie inne, a ten klub był klubem dżentelmenów takich jak Adenauer, De Gaulle czy Schuman!
  • ~realia
    (2018-01-12 18:57)
    Oklamuja tych swoich czytelnikow ile moga, GW so.ros.owa to nie wyjatek, na zachodzie i USA pelno tych lewacko-so.ro.sowy.ch brukowcow.

Może zainteresować Cię też: