Szwedzkie media żywo interesują się akcją podjętą na stronie internetowej polskiego kwartalnika "Fronda", który wzywa do bojkotu sieci meblowej IKEA. Zaczęło się od tekstu dziennika "Svenska Dagbladet" z tytułem "Katolicy chcą bojkotować IKEA w Polsce".

Katalog, wydrukowany w nakładzie 1,2 mln egzemplarzy, zawiera między innymi prezentację 20 rodzin i ich potrzeb w dziedzinie urządzenia mieszkań. Pośród nich - para gejów. Kolportaż rozpoczęto w Polsce 17 listopada. Zdaniem prawicowców z "Frondy", to propagowanie związków homoseksualnych którego katolicy nie mogą zaakceptować.

Sztokholmski dziennik dowiedział się w zarządzie IKEA Polska, że jeszcze żaden z siedmiu magazynów koncernu nie zanotował spadku obrotów. Niewielkie poparcie dla bojkotu przewiduje także Greg Czarnecki z "Kampanii przeciwko homofobii", z którym kontaktowała się "Svenska Dagbladet". Jego zdaniem "obecnie Polacy już akceptują istnienie homoseksualistów."

O akcji "Frondy" pisze też ogólnokrajowy dziennik "Dagen" - nieoficjalny organ Kościoła luterańskiego. Opowiadają też regionalne stacje telewizyjne, internetowe wydania ogólnokrajowych dzienników, rozgłośnie radiowe i portale informacyjne.