"Warunki narciarskie są dobre i będą się poprawiać. W całej Polsce południowej panują mroźne masy powietrza, przewidujemy opady śniegu" - mówi dyżurny synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Synoptycy z Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego "Kasprowy Wierch" potwierdzają: śnieg jest i utrzyma się w ten oraz w następny weekend. "Leży ponad metr śniegu, a temperatura wynosi minus 15 stopni Celsjusza" - mówi DZIENNIKOWI obserwator ze stacji.

Podobnie jest na Podhalu. Niska temperatura utrzymuje śnieg oraz pozwala na ewentualne dośnieżanie stoków. Przez cały kolejny tydzień będzie chłodno. Najbliższy weekend również zapowiada się pogodnie, jedynie w niedzielę może pojawić się dość silny wiatr.

Trochę gorzej jest w Beskidzie Śląskiem. Np. w Szczyrku warunki do jazdy są trudne. Trochę lepiej jest w Bieszczadach, w Ustrzykach Dolnych warunki są dobre. Na południu Polski temperatura waha się od minus 4 do minus 9 st. C. Na Śnieżce natomiast jest w tej chwili minus 11 stopni, 49 cm śniegu i lekki wiatr, niestety utrzymuje się również mgła.