"Jeżeli prezydent Kaczyński mówi, że w pewnych sytuacjach trzynastolatka ma prawo do aborcji, to sam odrzuca prawa Kościoła i nakłada na siebie ekskomunikę. W następną niedzielę nie ma prawa do komunii" - te ostre słowa padły w środę w programie "Minęła Dwudziesta" w TVP Info, a wypowiedział je Wojciech Cejrowski, dziennikarz i podróżnik znany z niechęci do gejów.

Cejrowski mówił w nawiązaniu do opublikowanego we wtorek dokumentu polskich biskupów "Służyć prawdzie o małżeństwie i rodzinie". Hierarchowie podają w nim, że politycy nie mogą rozdzielać swojego życia prywatnego od publicznego i jeśli są katolikami, powinni stosować zasady Kościoła także w życiu politycznym.

>>> Socjaliści z gejami prowokują Cejrowskiego

Zdaniem Cejrowskiego to ważny dokument. "Do tej pory nie było tak wyraźnych nauczań. Mówił o tym Ojciec Święty, ale my byliśmy w takim amoku, że o tym nie słyszeliśmy. Ale przecież to wszystko jest zapisane w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Każdy kto jest katolikiem, musi go przestrzegać. Jeśli nie, to sam rezygnuje z przynależności do Kościoła. Tak zrobił prezydent i tak robi kolega Marcinkiewicz, który sieje zgorszenie społeczne" - mówił Cejrowski, nawiązując do romansu byłego premiera z Isabel.