"Do zdarzenia doszło nad ranem w poniedziałek. Dyżurny KMP w Opolu otrzymał informację o mężczyźnie z rozległymi poparzeniami. Poszkodowany został przewieziony do specjalistycznego szpitala w woj. lubuskim. Jego stan jest ciężki, ma poparzoną ponad połowę powierzchni ciała" - powiedział Dryszcz.

Wstępnie zebrane informacje wskazywały, że poszkodowany 20-latek mógł zostać celowo oblany łatwopalną substancją i podpalony. "Według ustaleń śledztwa poszkodowany spędził noc na imprezie w miejscowości Źlinice. Tam bawił się również 21-letni Piotr K. Obaj mężczyźni nad ranem opuścili imprezę i pojechali samochodem do niedalekiego Prószkowa" - powiedział policjant.

W jednym z mieszkań na terenie Prószkowa Piotr K. dotkliwie pobił poszkodowanego, a następnie polał go łatwopalną substancją i podpalił. Podejrzany w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

"Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na postawienie mu zarzutów usiłowania popełnienia zabójstwa. Grozi mu kara więzienia od lat 8, nawet do dożywocia" - powiedział Dryszcz.