"Wnuki niańczyć, a nie etat blokować". Uszczęśliwiani emeryturami na siłę

| Aktualizacja:

Rząd planuje premie dla osób, które zdecydują się na dalszą pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie emeryci, którzy wcale nie marzą o zakończeniu zawodowej kariery. I seniorzy, którzy chcą zacząć ją w nowej branży.

wróć do artykułu
  • ~hanka
    (2017-03-21 09:51)
    niestety młodzi nie zdają sobie sprawy, że życie bardzo szybko mija
  • ~system
    (2017-03-20 15:12)
    na jej miejsce sa mlode nauczycielki, ktore z braku pracy musza wyjechac z kraju, powinien byc przepis ze w budzetowce obowiazkowo zakonczenie pracy, baba ma emeryture, tylko dlatego ze emerytura niska a ona sie nudzi to chce zajac komus miejsce pracy, slusznie ja obgaduja w kolejkach, niech sie zwolni i sama niech jedzie na zachod nianczyc starych esesmanow, przez takich jak ona juz 3 miliony mlodych wyjechalo, sory taki mamy system
  • ~Syzyf
    (2017-03-20 13:43)
    To był kolejny dowód na nieliczenie się z ludźmi. Aktorzy, profesorowie, sędziowie, lekarze itp niech bardziej zarabiają niż pracują a utrudzeni i zniewoleni niech maja wybór . Brawo PiS
  • ~Gosc
    (2017-03-20 11:48)
    DZIEKUJE!
  • ~jan
    (2017-03-20 08:07)
    Jak zwykle mieszacie w tym kotle z g... kto chce niech idzie na emeryture od 60 65 a kto nie chce niech pracuje do 100 i koniec po co te głupie dyskusje
  • ~Jk
    (2017-03-20 06:43)
    Ciężko mają ludzie ,którzy osiągną wiek emerytalny i chcą pracować,docinki szefa zdarzają się często
  • ~myslaca
    (2017-03-20 06:05)
    CI co nie maja wnukow to najwiecej maja do powiedzenia😈
  • ~myslaca
    (2017-03-20 06:03)
    CI co chca niech ptacuja.widocznie CI ludzie nie nspracowali sie przez ***************** sie od wczesniejjszych emerytur.doczepcie sie do 500* albo tych co nie pracuja a dostaja.😃
  • ~emerytka za 10 lat
    (2017-03-19 22:34)
    a prawda jest taka, że mam wątpliwą przyjemność pracować już z drugą "prawie emerytką" tragedia , każdego dnia słyszę tylko jęki i stęki i te same teksy: przecież mnie nie zwolnią bo nie mogą itp. do pracy to może jeszcze chcą przychodzić ale pracować to napewno nie spychologia na każdym kroku i odsuwanie pracy na jutro a może jutro już nie trzeba będzie tego zrobić - najlepiej żeby wszyscy inni robotę zrobili a prawie emerytki od 3 lat kawkę wypiją i pogadają
  • ~byla amerykanka
    (2017-03-19 17:35)
    W USA nie ma wieku emerytalnego. Uwaza sie cos takiego za dyskryminacje. Idzie sie na emeryture kiedy sie chce i kiedy ma sie na to odpowiednie srodki. Wypychanie kogos na emeryture byloby sadownie karalne.
  • ~EDEK
    (2017-03-19 16:26)
    Obrzydliwy artykuł, obrzydliwy komentarz. Władze z Niemiec kazały go napisać?
  • ~fan rudego:-)
    (2017-03-19 15:16)
    Fajnie, pięknie.... i takie tam. Ja zaś nie mogę doczekać się przejścia na swoją emeryturę. Jest tylko jedno ale. Gdyby rudy nie kombinował z wiekiem emerytalnym przeszedłbym z końcem stycznia tego roku, zmuszony zostałem do oczekiwania na zasłużoną- i wypracowaną- emeryturę do października. Dzięki rudemu blokuję etat, i zrobiony zostałem w bambuko przez rudego, na brak mojej wypracowanej emerytury za okres od lutego do października. Kto zajumał tą kasę? A jeśli nikt, to jest nadwyżka? pytanie retoryczne.
  • ~dziad
    (2017-03-19 13:31)
    To dlatego, że emerytura powinna być taka by można bez trudu było z niej żyć. A teraz to jest taki zasiłek za utratę pracy z powodu starości by obywatel miał czym zapłacić podatki i opłaty za to że żyje jak śmieci abonament RTV. Skazanych za przestępstwa oczywiście utrzymuje państwo i nie muszą płacić za to że żyją a emerytowi często brakuje z tej emerytury na te opłaty.
  • ~helena
    (2017-03-19 13:26)
    Ciekawe ,jak Tusk z PSL chciał żeby wszyscy pracowali do 67 roku życia ,to wtedy była cisza!!!! teraz emeryci mają wybór i w/g buraczanego salonu jest źle , bo to PiS zrobił???? już się przestańcie ośmieszać!!!!!!
  • ~xyz
    (2017-03-19 13:14)
    Nie narzekajcie! Chcieliście tego - to macie!! Podziękujcie PISowi, obu Dudom i zwykłemu posłowi!!! Zamiast się cieszyć marudzicie! Przecież to zdobycz tej partii i przewodniczącego tak zwanej obecnej Solidarności!!!
  • ~ona
    (2017-03-19 13:06)
    ja tez byłam nagabywana przez dyrektora aby pójść na na wcześniejszą emeryturę,zrobiłam to pod presją
  • ~róbta tak dalej
    (2017-03-19 12:56)
    Brawo, subtelna i perfidna propaganta niemiecka, wbić do łba tym głupim Polalakom, źe 500+ unieszcześliwia ich, tak jak potencjalne wyrugowanie Springera z polskiej prasy
  • ~naga prawda
    (2017-03-19 12:54)
    Opis pani Elwiry,nauczycielki nieprawdziwy,ich nie dotyczy powszechny wiek emerytalny ,10 lat temu ostanie roczniki mogły przechodzić na emeryturę w wieku 50 lat,ci ludzie,mimo,że nabyli już te prawa emerytalne ciągle pracują !! Nieliczni odeszli ! Teraz też nauczyciele mogą krócej pracować jak inni w ZUS.
  • ~mac
    (2017-03-19 12:44)
    jeślu emerytura to suma zebranych składek na indywidualne konto to po coś takiego jak zus w przypadku obliczania emerytury procent z ostatniej pensji to miało by jeszcze jakiś sens
  • ~cała prawda cała doba
    (2017-03-19 11:48)
    Pani redachtór ma racyję ! Pan profesór Bartoszewskij nawet matury nie miał a u Tuska do 90tki ciężko pracował !

Może zainteresować Cię też: