Alicja Grześkowiak i Jacek Kurski wśród odznaczonych Krzyżami Wolności i Solidarności

| Aktualizacja:

Była marszałek Senatu Alicja Grześkowiak i prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, zaangażowani w działalność opozycyjną w latach 80., znaleźli się w gronie osób, które w poniedziałek w Bydgoszczy odebrały Krzyże Wolności i Solidarności - przyznane przez prezydenta na wniosek prezesa IPN.

wróć do artykułu
  • ~Krzysztof
    (2017-03-23 04:47)
    Nadanie medalu notorycznymi manipulatorowi i kłamcy, antyprzykładowi, " Goebelsowi " XXI w w Europie Środkowo-wschodniej to jakiś ponury żart. Zapomniano dodać, że Kurski działał w przedszkolu w KORze i żłobku w protestach robotniczych na Wybrzeżu !!
  • ~za co? Za jajco!
    (2017-03-21 21:10)
    Matka Boska Senacka Królowa Wolski Alicja w krainie złych czarów
  • ~niełatwo
    (2017-03-21 09:43)
    bo niełatwo być teraz bohaterem, zasłużónym, bo to wszystko ma wymiar JEDYNIE SŁUSZNY, NARODOWY, KATOLICO-PATRIOTYCZNY, a nie jakis tam poryw serca i rzut piersią na bagnety...
  • ~leszek
    (2017-03-21 09:03)
    To ta dobra zmiana dla siebie
  • ~BRUDNY(poeta)
    (2017-03-21 08:49)
    A za co odznaczono senator Alicję Grześkowiak za latanie samolotami do Indii w celach turystycznych i nie tylko. Do Egiptu trwoniąc pieniądze z naszych podatków. Nie wspomnę o wyspach i innych kurortach. A co Ona z podróży Narodowi przyniosła ? Dobrze pamiętamy rządy AWS i innych partyjek kanapowych często kompromitujących Naród w oczach świata. A Kurski ile miał lat w stanie wojennym? Panie Kaczyński zatrzymaj tę karuzelę z błaznami. Tym zachowaniem wielu oj wielu utracisz Pan sympatyków PiS .
  • ~sław
    (2017-03-21 08:34)
    Nie ma się nad czym zastanawiać, zasłużył czy nie, jest pochlebcą swego pana i krzyż mu się należy, koniec kropka, Misiewicze w PiS ie są wszędzie nie tylko w armii. Zawsze jacyś usłużni kolesie się znajdą i dziwię się, że nie wręczono krzyży, wszystkim rzecznikom, obecnego rządu, kto jak kto, ci dopiero na te krzyże zasłużyli swym mąceniem o wyczynach rządu w ich słowach zawsze jest złoty PiS...
  • ~Bbs
    (2017-03-21 08:15)
    A gdzie ten śmieć się tak zasłużył swą głupota i warcholstwem wręczaja też medale zarodowym Bykom za dobry rozplod
  • ~Lol
    (2017-03-21 07:36)
    Miałem 6 lat jak był stan wojenny w Polsce i chciano mnie aresztować za przechodzenie przez płot do komitetu partii. Ja też dostanę medal?
  • ~Kowal
    (2017-03-21 06:28)
    Skandal ! Nie dali krzyża Misiewiczowi!
  • ~Strach sie bac
    (2017-03-21 05:35)
    Konspiratorzy z Armii Krajowej w grobach sie przewracja widzac co sie wyprawia. Czas rozroznic konspiracje z lat II wojny od konspiry z lat 80-tych
  • ~~marcelli
    (2017-03-21 05:28)
    Za co został odznaczony? Nieważne za co , ważne ,że służy wiernie Kaczyńskiemu i uczynił z telewizji pas transmisyjny dla kwa,kwa,kwa.a to wystarczy, aby mu przyprawić życiorys bojownika o "wolną Polskę" (czyt. niewolną telewizję!!) i nadać Krzyż "za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w PRL". W świetle aktualnej oceny pełnionej funkcji Kurskiego brzmi to jak chichot historii.
  • ~Teraz w modzie ośmiorniczki, szczaw i mirabelki.
    (2017-03-21 00:43)
    Ciągle dają sobie grubą forsę na podwyżki, nagrody, latają do kościołów, na narty. Ciągle im mało i mało. Tak się rozzuchwalili, że zapomnieli o emerytach, którzy solidnie na nie zapracowali (np. 35 lat pracy), a podwyższyli nierobom, którzy w życiu mało sobie popracowali. Weżcie sobie ode mnie te 10 zł. i idźcie na te ośmiorniczki, Funduję Wam, bo mam gest. Najgorsze, że kłamią, nie dotrzymuja słowa i chcą jak najwięcej ogołocić emeryta, bo IM są potrzebne na różne zachcianki, Niedobrze już się robi człowiekowi. Znikąd wsparcia nie ma, wielka BIDA ludzi nie przy żłobie, nikt z Biura PIS nie pomoże (pisma od Obywateli lądują chyba od razu w niszczarce. Zapomnieli, że nie tylko ONI są ludźmi (?).
  • ~vito
    (2017-03-21 00:17)
    kiedy beda medale radia moryjia cesarza rydzyka. najswietrzego naszego ducha swietego ..bram milosierdzia . jp2 .opatrznosci naszei
  • ~Warszawiak
    (2017-03-20 23:57)
    Kto z partią,ten ma medal. Żenada. Znam sporą grupę twardych z tamtego okresu , sam latałem z ulotkami od pierwszych dni stanu wojennego do końca, ale nie czuje się "człowiekiem walki", było nas bardzo dużo ,ja jeden z wielu, byli lepsi, ale nie robiliśmy tego dla medalu, ryzykowało się dla Polski.Dziś ...a szkoda słów.
  • ~Jan XXlll
    (2017-03-20 23:45)
    za komuny byli tacy kombatanci co w czasie wojny byli ranni w menażkę, ordery w ZBOWID-ie dostawali. A dziś :-) dejaviu
  • ~korfanty
    (2017-03-20 23:25)
    komunisci pisali sobie życiorysy pod publike przyznawali medale ,ordery krzyże,awanse ,że walczyli ,i walczyli i walczyli i,mordowali swoich!!!,,,,,,,,koniec A ten facet walczył ,z kim,gdzie?ulotki roznosił,to jakiś dowcip! a gdzie są ci co byli bici katowani przez czerwone gestapo!!!>?dlaczego im nie dajecie pzrecież ONI jeszcze żyją ,a tu ************** on dostaje krzyz ,jasna cholera, następny Misiewicz.PIS Głosowałem na was ale teraz ,żaluje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POPARCIE CI SPADNIE....za każdy medal dany bez zasługi.za niszczenie armii
  • ~AAA
    (2017-03-20 22:54)
    a kot jarka nie dostał ???
  • ~TTT
    (2017-03-20 22:52)
    miał 16-lat al. walczył :-)
  • ~polski cham
    (2017-03-20 22:50)
    Po prostu brak przyzwoitych słów na nazwanie tego co się dzieje. Ale już niedługo, jak będą robić z niego cwela, to sobie takim orderkiem co nieco zasłoni.
  • ~to był k... zamach
    (2017-03-20 22:10)
    albowiem PiS to stan umysłu

Może zainteresować Cię też: