"Owoce katechizacji dzieci zniszczą rodzice nieskatechizowani". Abp Gądecki chce lekcji religii dla dorosłych

Metropolita poznański powiedział, że w Poznaniu istnieje odpowiednia szkoła, która może temu zapobiec.

wróć do artykułu
  • ~Skromny i pokorny
    (2018-05-19 06:16)
    Dobry przykład lepszy niż wykład! !!!!. Niech księża okaza skromność, pokorę , wstrzemiezliwosc, miłość do bliźnich i wiarę w Boga. Jak na ten czas to księża okazja bute , pyche pijaństwo niemoralnosc , wiarę w mamone i Maryję zamiast w Boga . Zastanawiam się czego taki pleban mógłby mnie nauczyć???. Schizy musoliniego???
  • ~krzyhoo1
    (2018-05-18 22:33)
    pan arcybiskup by lepiej się zajął własnym podwórkiem, żeby nam się nie zdarzył casus chilijski
  • ~ZXCQVB
    (2018-05-18 19:06)
    Im więcej kłamstwa i oszustwa głoszą, tym więcej żarłocznych robali będzie ich żarło, a nad niestrawnością tych biednych żyjątek będą rozpaczać nawiedzeni zieloni.
  • ~To ja.
    (2018-05-18 15:43)
    Ha,ha, cwaniaczek szuka sposobu na zarobek.
  • ~ksiac
    (2018-05-18 14:20)
    Święta racja to te lobuzy co nie chodzą co niedziela do kociola.tylko po sklepach.trzeba otworzyć sale katechetyczne w marketach i zmusić tych zaprzańców pod grozba grzywny do nauk religijnych.wtedy zrozumieją ze trzeba przyjmować po samarytansku uchodźców i przeboleć pare gwaltow .tak jak gwaltow na dzieciach chodzących na religie.
  • ~Wars i Sawa
    (2018-05-18 13:57)
    Niech się metropolita poznański abp Gądecki nie chwali szkołą nauki religii dla dorosłych w Poznaniu,. W Warszawie istnieje wyższa szkoła egzorcystów, kierowana przez abp Hozera. Podobno znakomita i jak wieść niesie kształci speców którzy potrafią latać na miotłach.
  • ~Agawa
    (2018-05-18 13:50)
    Słyszałam,że w piekle zabrakło smoły. Cieszcie się pisowcy.
  • ~średniak
    (2018-05-18 13:47)
    Należy wprowadzić obowiązek 3 letniej katechizacji dla rodziców i opiekunów, ORAZ EGZAMIN Z RELIGII NA MATURZE.
  • ~Jader
    (2018-05-18 12:26)
    To jest właśnie retoryka inkwizycji, konkwisty itp. "Ludzie nienawidzący Boga" czyli kto? Jeżeli ktoś śmieje się z bajek o groźnym panu z brodą zasiadającym w bliżej nieokreślonym niebie, to czy on tego pana nienawidzi? Można odczuwać nienawiść do kogoś/czegoś, kogo/czego nie ma? To obronna retoryka klasowego fajtłapy.
  • ~Firmius
    (2018-05-18 10:06)
    Można się z tymi słowami zgodzić, a już na pewno ze stwierdzeniem, że rozbieżność między nauczaniem Kościoła a wizją świata, jaką przekazują rodzice, może powodować ogromne problemy dla dziecka, które nie wie, jaki system wartości wybrać. Czy konieczna jest od razu formalna katecheza dorosłych? Inna sprawa...może wystarczy wytrwale i nieustannie dbać i podnosić poziom kazań, a przede wszystkim dbać - i tutaj I could not agree more - o dawanie świadectwa życiem. Bo inaczej wszelkie kazania staną się zdaniami bez pokrycia....
  • ~Borsa
    (2018-05-17 23:53)
    Dlaczego tu i teraz tak nachalnie grabią, co tylko się da, skoro po śmierci mają zapewniony wszelki dostatek, z hurysami włącznie? Czyżby sami nie wierzyli w to co wciskają swoim golonym barankom?
  • ~franciszkanin
    (2018-05-17 19:50)
    Zacznijcie od katechizacji niejakiego Rydzyka, aby zaczal przestrzegac 10 przykazan i zasad zycia w wierze chrzescijanskiej. I calej rzeszy pazernych ksiezy. Dawajcie swiadectwo i przyklad swoim zyciem to ludzie wam uwierza. Zaprzestancie parcia na kase i wladze... Tej lekcji katechezy udzielam wam calkiem bezplatnie!
  • ~jam
    (2018-05-17 19:00)
    walić to wszystko
  • ~Anioł Gabriel
    (2018-05-17 14:54)
    Niestety wiara to choroba umysłowa !!!
  • ~Jurek Sienkiewicz
    (2018-05-17 04:43)
    Lekcje religii w każdym zakładzie pracy!!!! Dobry wzór dali komuniści i ich POP-y.( dla młodych,Podstawowa Organizacja Partyjna,obecna wkażdym zakładzie pracy w czasach komuny.Służyła indoktrynacji "ciemnego luda")
  • ~Owieczka
    (2018-05-16 23:52)
    Czyżby kościołowi marzyły się obozy reedukacyjne na wzór tych północno koreańskich czy chińskich z czasów Mao?
  • ~Katol
    (2018-05-16 21:29)
    Uczył Marcin Marcina hehe
  • ~Amenowicz
    (2018-05-16 21:03)
    Księża pija więc też więcej jak za komuny. Widać to wypowiedziach hierarchów, którym marzy się totalne panowanie nad trzódka. Ale owieczki zmądrzały i będzie problem.
  • ~tak to jest
    (2018-05-16 19:20)
    Po lajkach widać, że tych g upich wpisów nikt nie czyta i nie lajkuje, poza zainteresowanymi nienawistnikami
  • ~Weteran
    (2018-05-16 19:12)
    Pogonić to sukienkowe towarzystwo tam gdzie ****** rośnie!

Może zainteresować Cię też: