Za co mogli nienawidzić sierżanta Pietrzaka jego podwładni? Wszystko wskazuje na to, że to dlatego iż Pietrzak poślubił czarnoskórą kobietę.

"Sprawcy to czarnoskórzy. A w niektórych środowiskach murzyńskich w USA mieszane rasowo pary, w których mężczyzna jest biały, wywołują agresję Afroamerykanów" - donosi "Daily News", który napisał o zabójstwie Polaka.

Policja zaznacza, że mordercy ukradli z domu niektóre rzeczy, ale rodziny ofiar są pewne, że motyw zbrodni nie był wyłącznie rabunkowy.

Trzej aresztowani sprawcy włamania i mordu wskazują na czwartego, Emysa Johna, jako na tego, który strzelał do ofiar. Prokuratura informuje jednak, że wszyscy czterej będą oskarżeni o morderstwo. Co najmniej jeden ze sprawców mógł być członkiem murzyńskiego gangu Crips działającego w Kalifornii.

Pietrzak przyjechał z rodzicami z Polski do USA, kiedy miał 10 lat. Rodzina zamieszkała na nowojorskim Brooklynie. Po ataku terrorystycznym 11 września 2001 roku Pietrzak zaciągnął się do piechoty morskiej. Quianę poznał 3 lata temu. Pobrali się w sierpniu.